HROŠI SI O VÍKENDU V EXTRALIZE NEPOLEPŠILI

Náš A tým měl o víkendu na programu tři zápasy a cílem bylo upevnit si postupovou pozici do play off.

První dva zápasy se hrály o víkendu v Olomouci. Úvodní zápas odstartoval na nadhazovacím kopci Jeff Barto. Bohužel nebyl tak dominantní jako předchozí starty. K tomu se přidalo hned několik chyb obrany a Skokani nám během devíti směn nadělili deset bodů. Náš útok dokázal vyprodukovat pouze čtyři hity a to stačilo jen na jeden doběh, prohráli jsme tedy 1:10.

Druhé utkání se pro nás vyvijí od začatku mnohem lépe. Honza Kucin nadhazuje dobře a i pole je ze startu zápasu mnohem jistější. První dva body dáváme v první směně po hitu Morbidelliho a chybách soupeře. Ve čtvté směně ale sami chybujeme a necháváme soupeře, aby se na nás dotáhnul. Po páté směně je skóre 3:3 a nezmění se až do deváté směny. To už za nás nadhazuje Svaťa Kraut. V extrainningu dobíháme pro tři body, což se děje zejména díky nepřesnosti domácích nadhazovačů. Vedeme tedy 6:3. V dohrávce desáté směny nás ale nepodrží obrana. Kraut hází dva strikeouty a jednu metu zdarma, ale díky dvou chybám catchea už vedeme pouze o bod. S plnými metami nakonec pálí Devon Ramirez dlouhý odpal mezi střední a levé pole, což ústí v doběh vítězného bodu a naši prohru 6:7.
Poslední šancí na vylepšení nálady i počtu výher je tedy nedělní utkání na domácí půdě. Zatímco předchozí den se našim pálkařům vůbec nedařilo, tak v neděli si to bohatě vynahrazují. Dobíháme každou směnu alespoň pro jeden bod a celkem pálíme sedmnáct hitů, Honza Kucin si připisuje homerun. Na nadhazovacím kopci je téměř bezchybný Elroy Urbina. Za sedm směn rozdává devět strikeoutů a tři mety zdarma. Pouze tři pálkaři se na něj prosadili hitem. Po sedmi směnách vyhráváme rozdílem 13:2.

I když jsme víkend uzavřeli jasnou výhrou, nebyl pro nás úspěšný. Zejména sobotní duhé utkání jsme měli dotáhnout do vítězného konce. Tento víkend nás čeká velmi důležitý dvojzápas proti Tempu Titans Praha.

Kategorie: A
Petr Novotný