Hroši si poprvé v historii zahrají extraligové finále, Tempo porazili 3-1 na zápasy

V sobotním zápase číslo 4 semifinále České nejvyšší soutěže dokonal náš A-tým obrat v sérii z 0-1 na 3-1 a poprvé v historii se tak může těšit z boje o extraligové zlato. „Pro nás určitě zasloužený postup do finále a jsem rád, že se vyplatily hodiny strávené s Lukášem Trunkátem v zimě na badmintonu,“ komentoval třetí výhru proti Tempu catcher Petr Čech. Hroši se tak chystají na finále proti rivalům z Brna Drakům.

Čtvrté semifinále opět přineslo souboj nadhazovačských es. Hroši na kopec vyslali zimní akvizici z Kotlářky Lukáše Ercoliho, Tempo vsadilo na možná nejdominantnějšího nadhazovače Extraligy Ethana Skuiju. Do utkání opět lépe vstoupili hosté, když po hitu a metách zdarma skórovali první bod utkání. Od té doby už ale utkání opět bylo v režii hroši obrany. „Náš startér Lukáš Ercoli od 2. směny udával tempo hry, obrana hrála, co měla. Každá rána do infieldu pro nás byla automatickou šancí na double-play či jinou extra hru,“ řekl trenér nadhazovačů John Hussey.

V útoku se sice Hroši proti Skuijiovi dostávali do tlaku, ale první čtyři směny vyšly bodově na prázdno. V pátém inningu ale dokázali po hitech a zaváháních Tempa otočit na 3-1 a vedení už do konce utkání neztratili. „V polovině zápas zlomilo to, co Tempo trápilo proti nám celý rok. Obrana ulívek a spousta divokých nadhozů. My jsme na to skórovali tři body a dostali se do klidu. Na to jsme pak navíc v další velké směně přidali 4 body a zápas prakticky zlomili,“ hodnotil zápas Petr Čech.

V deváté směně ještě Pražané zabojovali a na hit Rabinowitze skórovali tři body. V zápětí ale linedrive do zadního pole skončil v rukavici Marka Krejčiříka a propukla hroší radost. Výhra 7-5 totiž znamenala vítězství v sérii a postup do finále. „Čelili jsme hodně dominantním nadhazovačům celou sérii, ale měli jsme skvělé at-baty, bojovali jsme o každý nadhoz. Byla to opravdu ohromná zábava, skvělá nálada v dugoutu a hroší fanoušci byli zase neuvěřitelní,“ radoval se z úspěchu infielder Tyler Smith.

Ve finále tak na Hrochy čeká brněnský rival a dvaadvacetinásobný mistr Draci Brno. Série začíná už tento pátek v YD Baseball Areně, sobotní duel bude na Hrochovi od 14 hodin.

Foto: Lenka Brožová

Kategorie: A