HROŠI U9 A HROCH U8 POSTOUPILI NA MČR

V sobotní kvalifikaci na Mistrovství České republiky v kategorii do devíti let se podařilo oběma našim týmům postoupit na finálový turnaj, který se bude konat za dva týdny v Hluboké nad Vltavou.

Zatímco tým složený pouze z hráčů ročníku narození 2009 prošel svojí skupinou bez zaváhání (po 4 jasných výhrách se ve finále, kdy už byl postup jistý, utkali s domácí Olympií Blansko a po krásném utkání prohráli v dohrávce šesté směny 4:5), náš druhý tým složený z hráčů ročníku 2010 a 2011 (a úplných nováčků 2009) se po dvou úvodních prohrách zvedl k neuvěřitelnému výkonu a po výhře nad týmem z Ledenic a především nad favorizovaným celkem Arrows Ostrava dokázal taktéž vybojovat postup.

Tento tým tedy dokázal, že 3. místo z minulého týdne na ČBP kategorie U8 nebylo žádnou náhodou a že se kluci mohou postavit i proti starším hráčům a pálit z nadhozu. Je dobré si přiznat, že máme v obou týmech šikovné kluky, ale taktéž jsme si dobře vědomi nemalých rezerv, které během následujících dvou týdnů musíme objevit, abychom si odvezli nějakou z medailí.

Vím, že celý ročník soutěže U9 je pojat spíše jako rozvoj baseballu po celé ČR, což se rozhodně podařilo, my ale pojedeme bojovat o zlato! :-)

Kategorie: U9
Tomáš Ovesný