Hroši zahájili extraligovou sezónu dvěma výhrami. A-tým si poradil s Nuclears i mrazivým počasím

V teplotách okolo tři stupňů nad nulou a za silného větru vstoupili o víkendu Hroši do Extraligové sezóny 2022. V prvním kole je čekaly tři zápas proti Třebíči Nuclears. V loňské sezóně Hroši proti třebíčským Nuclears dvakrát podlehli a týmu z Vyošiny tak měli co vracet. V sobotním dvojzápase se domácím fanouškům na kopci poprvé představily levoruké posily Jon Kennedy a Lukáš Ercoli. Premiéry to pro nové startery byla úspěšná, Hroši brali dvě výhry. Nedělní duel byl kvůli nepřízni počasí odložen. 

V prvním zápase se za domácí na nadhazovacím kopci představil Jon Kennedy, za hostující Třebíč pak zápas otevřel Romero Cabello. Divácká účast byla i přes nepřízeň počasí překvapivě vysoká. Zápas byl zpočátku vyrovnaný, oba nadhazovači drželi soupeřův útok na úzdě. V dohrávce 6. směny se však Hrochům povedlo odkočit po metách zdarma a úspěšných odpalech. Přestože Australan Jon Kennedy nikdy předtím sníh neviděl, v lehké vánici odházel 6 směn bez umožněného bodu. Navíc zapsal i 8 strikeoutů. Zápas bez problémů do vítězného konce 9:1 dotáhl Ray Whitehead. V zápase skvěle zapracovali mladí hráči Hrochů. Teprve osmnáctiletý David Fiala stáhl dvoumetovým odpalem první bod Hrochů v letošní sezóně, později i sám skóroval.

David Fiala: "První zápas v sezóně pro nás byl skvělej. Pálkaři slušně pálili, všichni nadhazovači včele s našim importem Jonem Kennedym soupeře k ničemu nepustili. Byl to skvělej start do sezóny."

Druhý zápas už byl podstatně vyrovnanější. Starter Nuclears Ryan Johnoson dlouho nepustil Hrochy k většímu tlaku. Obdobně se dařilo na nadhazovacím kopci i Lukáši Ercolimu, nové posile Hrochů. Týmy se občas střídavě prosazovali, ale i v polovině 7. směny byl stav zápasu nerozhodný 3:3. V dohrávce však zvrat zařídil Petr Čech, který dvoubodovým homerunem poslal Hrochy do rozhodujícího vedení. Třebíč sice tvrdě bojovala do poslední chvíle, s jedním outem naplnila v 9. směně všechny mety. Body to ale hostům nepřineslo, Daniel Ondroušek s Janem Pospíšilem dvojautem končili utkání. Finální skóre tedy bylo 5:3 opět pro Hrochy.

Petr Čech: "Ve druhém zápase výborně házeli nadhazovači Johnson (NUC) a Ercoli (HRO). I další nadhazovači předvedli slušný výkon. Naši mladí hráči hráli až překvapivě dobře. Byl to vyrovnaný zápas, který mohli vyhrát oba týmy a jsem rád, že to dopadlo lépa pro nás. Ve druhém zápase sezóny jsem navíc vyroval loňský počet homerunů Hrochů na domácím hřišti, takže z toho mám taky radost."

Foto: Lenka Brožová

Kategorie: A
Martin Claus