Japonský samuraj mezi českými Hrochy: Hideki Kuriyama navštívil Brno

Sportovní areál Hroch a tým Hroši Brno navštívil v pátek odpoledne Hideki Kuriyama, hlavní trenér japonských samurajů.

Areálem ho provedl ten, který stojí nejen za vznikem areálu, a který se stará o jeho chod a neustálé vylepšování, ale také založil klub Hroši Brno, jež v areálu trénuje, sám nejvyšší Hroch Tomáš Ovesný.

Společně se podívali na tréninky dětí od nejmenších Hrochů až po patnáctky.

„Hideki Kuriyamu zajímalo, kolik máme v ČR baseballových dětí do 12ti let a překvapilo ho i námi trošku nadsazené číslo 3000, japonských 350 tisíc dětí však nikdy nedoženeme,” říká Tomáš po návštěvě japonské delegace. „Hideki byl neuvěřitelně slušný a skromný, přestože je jeden z nejlepších trenérů současnosti, prostě opravdový borec. Smekám a jsem vděčný, že jsme spolu mohli dvě hodiny konverzovat. Arigato!“

Tomáš Svoboda, trenér hroších žáků předal slavnému trenérovi míč, který započal svoji cestu v roce 2016 v Japonsku. Vrací se zpátky domů do země vycházejícího slunce. Míč je podepsaný tehdejšími kadetskými reprezentanty, kteří pod Tomášovým vedením statečně bojovali na Mistrovství světa. Mezi podepsanými je například Marek Krejčiřík, účastník World Baseball Classic 2023, nebo Tomáš Chadim, syn hlavního trenéra českého národního týmu.

Kategorie: Hroši