JUNIOR LEAGUE TÝM POSTUPUJE DO KUTNA

Výběr Jižní Moravy bude opět reprezentovat na evropské kvalifikaci Junior League.

Na kvalifikační turnaj tým odcestoval již v pátek odpoledne, protože první zápas jsme hráli v sobotu v 9:30. Naším prvním soupeřem byl výběr Jihozápadních Čech. Začali jsme na kopci s Patrikem Kadrnožkou, který zvládl první směnu.

Naši pálkaři neměli problém se soupeřovým nadhazovačem a přidávali bod po bodu. Zápas jsme vyhráli 21-1 a doházel jej, také velmi dobře, Martin Švihálek.

Druhý zápas mezi Prahou a Severní Moravou přerušil déšť a muselo se čekat. Proto se celý program protáhl a náš zápas začal místo plánovaných 17:30 až téměř v 19:00.

Organizátorům patří dík za to, že dokázali spravit mokré hřiště. Na druhou stranu ne vše bylo perfektní a absence zapisovatelů a lidí počítajících nadhozy by se na těchto kvalifikačních turnajích dít neměla.

V zápase vítězů jsme se utkali s týmem Prahy. Na kopci nás v první směně zastavil japonský nadhazovač Mita, naopak soupeř šel do vedení 2-0. Ve druhé směně už jsme skórovali i my a otočili na 3-2.

Od třetí směny jsme převzali otěže zápasu pevně do svých rukou a konečný stav byl 16-3, což pro nás znamenalo finále turnaje. Zápas za nás odházeli Vávra, Jurčík, Hlouch a Večerka.

Semifinále vyhrál tým Prahy a tak se ve finále konala repríza večerního zápasu. My jsme na kopci začali s Robinem Vávrou a soupeř postavil Martina Zelenku. Zatímco Vávra nedovolil soupeři skórovat, my jsme se prosadili v první směně hned pětkrát.

Vávra odházel tři směny na pouhých 35 nadhozů. My jsme přidali ve druhé směně dalších 6 bodů a o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Po jedné směně ještě odházeli Marek Krejčiřík a Lukáš Hlouch. Vyhráli jsme 12-1.

Tímto postupujeme na kvalifikační turnaj do polského Kutna, kde budeme bojovat o postup na světovou sérii do USA. Děkujeme rodičům za podporu i pomoc s dopravou.

Turnaje se zúčastnilo 13 hráčů a všichni pojedou do Kutna, soupiska je tak uzavřena. Cardion Hroši Brno mají v týmu dva zástupce: Daniela Štoudka a Daniela Krejčího.

Kategorie: U15
Petr Novotný