JUNIOŘI NA POHÁRU ČBA

Od pátku 12. do neděle 14. června proběhl v Brně pohár juniorů, tým Cardion Hrochů Brno skončil na pátém místě a kvalifikoval se na zářijové Mistrovství ČR.

V pátek nás čekaly dva zápasy. K tomu prvnímu proti Drakům Brno jsme nastoupili v devět ráno na stadionu v Komárově. Rozhodli jsme se nadhazovače pravidelně střídat, tak abychom si je ušetřili na další zápasy v turnaji. I přesto se nám dařilo držet soupeře zkrátka a více než polovinu zápasu bylo skóre 3:5 ve prospěch Draků. Potom ale naši nadhazovači nedokázali najít strikezónu a utkání skončilo výsledkem 3:13.
Druhý páteční zápas s Technikou Brno byl pro nás zápasem, který rozhodl, jestli budeme bojovat o medaile. Na kopci začínáme s naší rakouskou posilou Moritzem Scheicherem. Dostáváme se hned v první směně do vedení, hlavně díky metám zdarma a dobrým odpalům Filipa Clause a Vojty Menšíka. Bohužel ani Moritz není tak přesný jako obvykle a rozdává mety zdarma. Nedokážeme přidat více bodů a naopak jich sami více dostáváme, mimo jiné i díky chybám v poli. Náš útok je naprosto tristní, máme pouze pět dobrých odpalů, o které se zasloužili jen dva pálkaři z lineupu. S takovou bilancí nelze vyhrát a na konto si tedy připisujeme další prohru, tentokrát 5:10. Je nám jasné, že do bojů o medaile nepostupujeme a v sobotu nás čekají dva zápasy s kadetskou reprezentací.
K prvnímu utkání nastupujeme opět již v devět hodin ráno. Starterem je na naší straně Vojtěch Fejta a předvádí jeden z nejlepších startů sezóny. Za pět směn rozdá pět strikeoutů a potvrzuje tak svoji stoupající výkonnost na kopci. Na pálce se konečně probírá i zbytek lineupu a i díky mnoha metám zdarma vyhráváme 6:4.
Druhý zápas začínáme na kopci s naši oporou - Filipem Clausem. Ten háže s dobrou kontrolou a nehodí za pět směn ani jednu metu zdarma. Potvrzujeme zlepšující se formu na pálce, sbíráme deset hitů a vyhráváme 10:6. Končíme třetí ve skupině, takže v sobotu hrajeme o páté místo s Třebíčí. Podle všech dostupných informací je to také zápas o postup na MČR.
Na kopec stavíme Vojtu Menšíka, Nuclears potom Dominika Doležala. Vojta háže velmi dobře a v kombinací s metami zdarma soupeře se ujímáme těsného vedení. To držíme po celý zápas, který je velmi vypjatý a dojde dokonce na vyloučení manažera Třebíče. Do dohrávky poslední směny jdeme do obrany se stavem 6:4 v náš prospěch. Kvůli oraginační chybě třebíčských pořadatelů musíme Vojtu sundat z kopce po dvou outech i když podle pravidel by mohl házet ještě alespoň jednoho pálkaře. Zápas tedy musí zavřít Adam Jacques. Po několika odpalech soupeře a chybě našeho pole je skóre 6:5 s druhou a třetí metou obsazenou. Další pálkař nicméně posílá míč vzduchem do levého zadního pole a zápas končí naší vítězstvím.
Páté místo sice znamená postup na zářijové MČR, ale hlavně páteční výkony jsou pro nás zklamáním. Katastrofální pálka ve spojitosti s mentálními errory nás stály možnost zahrát si o medaile. Pokud chceme být v Praze na MČR úspěšnější, jsou právě toto věci, ve kterých se musíme výrazně zlepšit.

Kategorie: U18
Petr Novotný