JUNIOŘI ZA POLOVINOU ZÁKLADNÍ ČÁSTI

Tým Hrochů do osmnácti let už odehrál šest zápasů, tedy polovinu základní části. Je tedy čas na krátké ohlednutí a hodnocení.

První utkání jsme odehráli až 26. dubna v Ostravě. Bylo tomu tak kvůli turnají akademií v Barcelóně, kde jsme měli zástupce v podobě hráčů (Filip Claus, Vojtěch Fejta a Vojtěch Menšík) i trenéra. Arrows patří mezi nejsilnější týmy v juniorské kategorii. První zápas proti nám startoval Ondra Satoria, za nás potom Kuba Mánek. Satoria patří k absolutní nadhazovačské špičce, což potvrdil, když rozdal za necelých šest směn 14 strikeoutů. Bohužel ho ale nepodrželo pole, a tak se nám povedlo doběhnout šestkrát. Jeden bod jsme ještě přidali na Daniela Miavce. Jenže soupeř se proti našim ndhazovačům neměl větší problém prosadit a doběhl dvanáctkrát. První zápas sezóny tak skončil prohrou 7:12. Druhý zápas už na body tolik štědrý nebyl. Michal Prokeš nás na palce zastavil a nedokázali jsme se prosadit ani jediným bodem. Naši nadhazovači v čele s Filipem Clause zaházeli mnohem lépe než v první zápase, ale i přesto jsme obdrželi čtyři body a prohráli tak 0:4.

V pondělí 30. dubna jsme nastoupili na Kraví hoře proti Technice Brno. Na nadhazovacím kopci se za nás poprvé představila posila z partnerského klubu Diving Ducks - Moritz Scheicher. A nevedl si vůbec špatně, za necelých šest směn povolil soupeři pouze dva body. I my jsme se prosadili dvěma body, o oba se solo homeruny zasloužil Filip Claus. Do deváté směny jsme tak vstupovali za stavu 2:2. Zatímco nám se skórovat nepodařilo, soupeř využil našeho nedorozumnění mezi nadhazovačem a první metou, díky čemuž jsme prohráli walk-off 2:3.

Na další zápas do Třebíče jedeme s jasným cílem - připsat si první vítězství sezóny. Naším starterem je opět Moritz Scheicher a opět předvádí skvělý výkon a za pět směn povoluje pouze dva body. Skvěle si vede i dohazující Vojta Menšík. Koknečně se probouzí náš útok. Kromě sedmé směny skórujeme každý inning. Nemáme téměř žádné strikeouty a nedělá nám problém tvrdě a daleko kontaktovat balón. Výsledkem je rozdílový výsledek po sedmé směně 16:2.

Posledními dvěma zápasy základní části je dvojzápas v Olomouci. V něm se musíme obejít bez Vojty Menšíka a Filipa Clause, kteří již pravidelně nastupují v základní sestavě A týmu. První zápas končí už po páté směně díky skóre 22:7 v náš prospěch. Tři směny odházel Adam Hrazdílek, dvě potom Adam Jacques. I druhý zápas končí rozdílovým skóre 14:1. Čtyři směny v něm kvalitně odházel Lukáš Zachoval. Obě výhry si připisujeme zejména díky dobrému útoku, nadhazovačům házejícícm striky a množství chyb soupeře v poli.

Po první polovině sezóny máme tedy na kontě tři výhry a tři prohry. Žádná z proher nebyla markantní a vždy jsme bojovali až do konce. Obzvlášť v případě Techniky a Arrows platí, že naši pálkaři čelili kvalitním nadhazovačům soupeře a posbírali cenné zkušenosti. To je projevuje ve chvílích, kdy proti nám stojí spíše průměrný nadhoz, protože nám jeho kontaktování nedělá problém. Do prázdnin nás ještě čeká dalších šest zápasů základní části a juniorský pohár, který se koná v Brně 11.-14. června.

Kategorie: U18
Petr Novotný