KADETI NA TURNAJI INTERLIGY

Pro zpestření sezóny a nabrání dostatečného množství zápasů, což v soutěži U15 je při vytíženosti velkých hřišť trochu problém, jsme vyrazili na jednu ze zastávek české interligy kadetů do areálu Eagles.

Turnaj interligy jsme také pojali jako možnost zápasového vytížení pro hráče širšího kádru, zatímco některé naše opory jsme mohli nechat sbírat zkušenosti v zápase U18.

V prvním zápase nás čekal tým Sabatu, který jsme od začátku pevně kontrolovali. Tom Oppelt na nadhozu nedal pražskému soupeři mnoho šancí, zatímco my jsme od počátku trpělivě přidávali body. Definitivně jsme rozhodli ve čtvrté směně, kdy jsme skórovali čtyřikrát. Do páté směny střídáme nadhoz a Sabatu se nakonec daří skórovat aspoň čestným bodem.

Jako druhá nás čeká Kotlářka, která je v plné sestavě, což je záruka velmi těžkého souboje. Za nás startuje Zachoval, který je na své poměry trochu divočejší a nehází tolik striků, jak jsme zvyklí, ale vždy dokáže ze směny vyváznout bez větších škod. To se ještě lépe daří nadhazovačům soupeře, a i když máme za 4 směny na metách 9 běžců, nedaří se nám skórovat ani jednou a prohráváme 0:3

Nedělní program začíná zápasem proti Liberci. Ten je pro nás původně trochu neznámá, ale brzy vidíme známé tváře hráčů z Mladých buků a dalších severočeských týmů a víme, že to nebude jednoduchý zápas. Start se navíc nevydařil našemu nadhazovači, který rozdal několik met zdarma a z výjimečného striku navíc ještě dostává triple. Už v první směně tak výrazně ztrácíme a i přes náš tlak na pálce už nezvládáme ztrátu dohnat. Prohráváme 9:10. Soupeř si svou výhru zasloužil, protože na rozdíl od našeho často apatického výkonu bez zájmu byl mnohem agresivnější a hladovější po vítězství.

Poslední zápas hrajeme proti domácím Eagles, kterým podobně jako nám chybí nejlepší hráči, v případě pražského soupeře je to bohužel kvůli zraněním. Proti sobě stály v aktuálním stavu asi jedničky obou týmů Fujiwara a Hofbauer. Oba nadhazovači předvedli dominantní výkon, hlavně díky zvládnutému breaking ballu, který umí hodit za strike. Obrany za nadhazovači předvedly několik chyb, ale šťastnější jsme nakonec my a vyhráváme 5:4.

Turnaj hodnotíme pozitivně, vyzkoušeli jsme si nové věci, někteří hráči nové posty. Mrzí pokažený zápas proti Liberci, kde jsme se nesoustředěným výkonem sami odstavili ze zápasu. Z individuálních výkonů musím pochválit Hofíka na kopci, který je v dosavadním průběhu sezóny dominantní. Na pálce se pak turnaj skvěle povedl Ondrovi Suchomelovi (10/10, HBP), což je bilance, která se jen tak nevidí, navíc na opravdu dobré nadhazovače.

Kategorie: U15
Petr Janderka