Kellen Croce bude hrát za Hrochy i příští sezónu

A-tým přináší další skvělé zprávy v podobě silné posily na příští rok. Po letošní úspěšné sezóně byl oboustranný zájem pokračovat ve spolupráci a Kellen podepsal smlouvu i na rok 2022. Náš A-tým tak už teď může počítač s obsazením místa closera a zároveň skvělého pálkaře. „John i Alex jsou skvělí trenéři, společně s Tomem a zbytkem vedení podle mě nastavili celému klubu správný kurz a já jsem nadšený, že toho můžu být součástí,“ zdůvodňoval Croce své rozhodnutí.

Sedmadvacetiletý rodák z Connecticutu v letošním roce zářil jak v útoku, tak i na kopci. Ve statistikách vedl základní část ve dvoumetrových a třímetových odpalech. K tomu si připsal skvělý BA. 325 a OBP. 440. Na kopci zase z pozice closera dominoval a v každém utkání, do kterého nastoupil. Za 15 směn si připsal skvělých 25 strikeoutů, držel průměr obdržených bodů na zápas 1.72 a navíc celkově s osmi Saves (SAV) se stal nejúspěšnějším closerem v historii naší nejvyšší soutěže.

„Jsem ohromně nadšený, že se příští rok vrátím do Hrochů. Je to pro mě speciální místo s perfektní kombinací dobrého baseballu, a ještě lepších lidí. Když jsem dostal nabídku se vrátit, nemohl jsem říct ne,“ popisuje Kellen, který letos v Brně kvůli administrativním problémům sezónu nedohrál. „Po mém vynuceném brzkém odchodu navíc cítím, že máme s klukama nedokončenou práci,“ dodává.

Podpis této opory hrošího týmu na příští rok si v podcastu nemohl vynachválit ani hlavní trenér Alex Derhak. „Kellen pro mě byl obrovským překvapením. Věděli jsme, že je to skvělý atlet a nadhazovač, ale jeho skvělé výkony v útoku nás hrozně moc posouvali. Je to skvělý a pracovitý kluk, který před každým tréninkem chodil s mladýma klukama do klece, a za ten rok u nás se obrovsky posunul,“ komentoval s nadšením Derhak.

Vítej zpátky Kellene!

Foto: Lenka Brožová

Kategorie: A
Martin Claus