Kvalifikace Mistrovství Brna v baseballu

Dne 24. května se ve sportovním areálu Hroch uskutečnila dopolední akce, Mistrovství Brna v baseballu. Tato akce představovala kvalifikaci na nadcházející Mistrovství Brna, které se uskuteční v rámci Mistrovství Evropy v baseballu mužů dne 27. září. Soutěže se zúčastnilo celkem 350 dětí, 24 týmů ze 4 základních škol z Brna.

Mistrovství Brna v baseballu představuje významnou příležitost pro všechny děti, které si tak mohou vyzkoušet tento stále se rozšiřující sport. Děti si, pod vedením zkušených trenérů a rozhodčích z řad domácího klubu, vyzkoušely zápasy, které byly přizpůsobeny jejich věku a schopnostem. Tato zjednodušená varianta baseballu je ideálním prvním kontaktem s nejrozšířenějším pálkovacím sportem na světě.  Na hřišti vládla skvělá atmosféra, plná soutěživosti a vzájemné podpory.

Tomáš Ovesný, ředitel sportovního areálu Hroch, vyzdvihl význam této akce pro mladé sportovce a při závěrečném vyhodnocení uvedl: "Mistrovství Brna v baseballu je skvělou příležitostí si vyzkoušet zápasovou a turnajovou atmosféru v našem sportovním areálu. Bylo radost sledovat vaše úsilí a gratuluji k vašim úžasným výkonům."

Všichni účastníci Mistrovství Brna v baseballu byli oceněni diplomem a drobnými odměnami za svou účast a skvělé výkony. Navíc obdrželi pozvánku na nadcházející Mistrovství Evropy v baseballu mužů, které je letos nejočekávanější baseballovou akcí, zvlášť po velmi úspěšném vystoupení našich hráčů na nejprestižnějším turnaji světa, World Baseball Classic v Tokiu. Tímto se dětem nabízí vzácná příležitost sledovat a inspirovat se od nejlepších baseballových týmů z celé Evropy. 

Mistrovství Brna v baseballu bylo úspěšné díky obrovské podpoře a angažovanosti všech zúčastněných. Rádi bychom touto cestou vyjádřili upřímné poděkování všem účastníkům, organizátorům, učitelkám a základním školám za jejich přínos a úsilí při realizaci této akce.

Dále bychom rádi vyjádřili naši vděčnost partnerům akce Starez - Sport a Česká baseballová asociace za jejich významnou roli v tomto projektu. Díky jejich podpoře a spolupráci bylo možné připravit Mistrovství Brna v baseballu.

Kategorie: Hroši
Martin Dvořák