Malá liga 2017/2018

20. ročník naší školní soutěže v házecích sportech byl dnes zahájen

Malá liga (dříve Malá baseballová liga) zahájila svoji 20. sezónu! Je to neuvěřitelné, ale stále se daří udržet myšlenku školní soutěže, jakožto velmi kvalitní doplněk klubového systému.

Nicméně doba největšího rozkvětu, kdy jsme měli v soutěži přihlášeno 10 škol z celého Brna, hráli pravidelně každý týden baseballový zápas, registrovali na 200 hráčů, je samozřejmě pryč. Byla to doba, kdy jsme vší silou zkoušeli prosadit školní systém proti dlouho zavedenému klubovému systému. Dokázali jsme odkrýt možnosti škol- zázemí (vlastní hřiště, tělocvičny), smysluplné využití času ve školních družinách atd. Nepodařilo se nám však propojit systém personálně-tj. zapojit učitele, kteří by nahradili nás, nadšence.

A tak se z pravidelné baseballové souteže stala alespoň soutěž v házecích sportech, kdy se školy potkávají na turnajích v T-ballu, vybíjené, miniházené a streetballu. Je třeba na tomto místě říci, že díky Malé baseballové lize vznikli Hroši Brno. Obrovské množství hráčů, které MBL za prvních 5 let fungování vychrlila, prahlo po pokračování v aktivním hraní, a tak si "vzali" hrocha, jakožto maskota MBL, a založili nový klub Hrochy Brno. 

Pevně věříme, že Malá liga má pro náš klub a sport stále velký význam, ať už v podobě náboru či propagace. Základní myšlenka naštěstí stále zůstává a to, že se děti hýbají a naučí se házet :-)

První turnaj v T-ballu vyhrála ZŠ Pastviny před ZŠ Hroznovou a SMZŠ Rozmarýnovou. Příští turnaj bude 19.12. tentokrát ve vybíjené.

Kategorie: Hroši
Mgr. Tomáš Ovesný