MARTIN KOLLÁR: NA PÁLKU CHODÍM S MNOHEM VĚTŠÍM SEBEVĚDOMÍM

Martin “Zrno” Kollár, jednadvacetiletý Trnavák si přes brněnskou Techniku našel cestu k Hrochům, kde za extraligové áčko nastupoval už v roce 2016. Naplno se ale jeho talent projevil až letos, ideální příležitost tohoto usměvavého mladíka vyzpovídat.

Zrno, jak bys zhodnotil výkon áčka v sobotu proti Skokanům? V prvním zápase se soupeřům podařilo vyhrát 5:0 a náš tým se na pálce trápil. Jak to vidíš ty? Co bylo v tomto zápase jinak oproti těm posledním?

Soupeřův nadhazovač, i když neměl tak kvalitní nadhozy, držel balóny hezky nízko ve strike zóně, což nám dalo dost zabrat. V obraně sice soupeř udělal pár chybiček, ale dalšími rozehrami to pokaždé dokázali napravit. K tomu všemu se přidala naše lehká nekoncentrovanost a bohužel pro nás jsme ji během prvního zápasu už nedokázali získat.

Jak se připravit na další hrací víkend? Je potřeba něco změnit?

Myslím si, že změnit není potřeba nic. Hrajeme dobře, což jsme dokázali hned ve druhém zápase toho dne proti Skokanům. Někdy se prostě stane, že se nedaří a v baseballu to platí obzvlášť.

V letošním ročníku se ti daří. V obraně se na tebe můžeme spolehnout na většině pozicích, catcheruješ, nadhazuješ. Na pálce pálíš jeden hit za druhým a zaslouženě ses dostal na pozici třetího v lineupu. Jak ses letos připravoval? Jaký to je, “táhnout” Hroší útok?

Určitě bych neřekl, že táhnu náš útok. Pokaždé se jedná o pěkné týmové výkony, ale každopádně mám radost z důvěry, kterou do mě coach vkládá. Moje příprava probíhala víceméně jako každý rok. Kvalitní týmové pálkařské tréninky doplněny o pár individuálů a posilovna. Největší změnu v připravenosti oproti minulým rokům pociťuji ale v hlavě. Na pálku chodím s mnohem větším sebevědomím než v předchozích sezónách, což je velmi důležité, hlavně v takovém sportu, jakým baseball je.

V neděli se nám v těsném zápase podařilo přetlačit Eagles a dostat se tak do finále Českého baseballového poháru. Co ty na to? Těšíš se až vyzveme obhájce, brněnské Draky?

Je to skvělý pocit hlavně po tak náročném a vyrovnaném semifinále. Myslím si, že si díky svým výkonům toto finále opravdu zasloužíme a věřím, že v něm ukážeme fanouškům další dobrý hroší baseball.

Student Sportovky, baseballista, “obyčajný slovák,” jaký jsou tvoje plány a cíle? Zajímají mě ty baseballový stejně jako ty osobní. :)

V první řadě chci dodělat školu. Pokud půjde všechno tak jak má, tak ještě jeden rok do bakaláře a potom magisterské studium. Co bude potom se ještě uvidí ale uvažoval jsem už, že bych možná zkusil štěstí s baseballem někde v zahraničí na rok, možná na dva. Momentálně je to pro mě ještě daleko a může se do té doby stát cokoliv, takže uvidíme.

Jak prosímtě vznikla tvoje přezdívka? A jak ti říkají doma?

Tuto otázku se mě ptá hodně lidí. Většina si myslí, že se k tomu váže nějaký vtipný příběh, ale bohužel tě musím zklamat. Tuto přezdívku mám už asi od 8 let, když jsem hrál na Slovensku. V té době jsme se snažili vymyslet přezdívku každému. Mně dali tuto přezdívku, protože semínka neboli zrnká, jak se říká na slovensku, tak nějak patří k baseballu a já jsem byl v té době ještě malý a roztomilý a nějak se mým spoluhráčům ke mně Zrnko prostě hodilo. Doma mi říkají normálně Martin, ale samozřejmě po slovensky takže čtěte “martyn”. Nebo pokud jsem hodný tak mi říkají Tintin anebo Tinko zkráceně od Martinko.

Díkec, hodně štěstí.

Taky děkuji.

Kategorie: A
Martin Dvořák