MLADŠÍ KADETI NA TURNAJI BACK2SCHOOL

Poslední víkend prázdnin jsme se vydali do Prahy na nový turnaj Back2School. Turnaj pro nás byl prověrkou před MČR, kam sice ještě s určitostí nevíme, zda se dostaneme, ale pravděpodobně ano. Kromě pražských týmů se turnaje účastnily ještě Mladé Buky a Hluboká.

Prvním soupeřem byl tým Mladých Buků. Už měli ze zápasu s Eagles vyházeného svého nejlepšího nadhazovače Grundmanna a s jejich dvojkou Marešem jsme neměli tentokrát žádné problémy. Už v prvních dvou směnách jsme skórovali 7x, nezaskočil nás ani pokusy o točku, kde asi myslel, že to nikdo nepozná a neupozorní na to rozhodčí, kteří i tak bohužel odpískali točku jako strike a ne za ball. Za nás odházel celý zápas Ondra Suchomel a kromě nejisté první směny nepřipustil výraznější tlak. Když odešel Mareš z kopce, bylo už o zápasu rozhodnuto a další náš silný útok rozhodl o výhře 15:4.

O první místo ve skupině jsme si to rozdali s Eagles. Zápas za nás začal na kopci Hofi, ale zápas se mu nevydařil, pálkaře začínal bally a "zajišťováky", kterými se vracel do stavu mu hráči Eagles tvrdě kontaktovali. Po šesti obdržených bodech ho ještě v první směně střídal Krejča, ale ani tomu se nedařilo, rozdával trefení a BB a už ve druhé směně musel taky dolů, navíc se nám zranil catcher Ondra Kalandra. Zápas dobře doházel Dan Štoudek a udržel nás ve hře. Ve hře nás držela i pálka, kde se nám dařilo tak jak jsme zvyklí. Ve čtvrté směně jsme se přiblížili na rozdíl tří bodů, ale pak nám Eagles ještě jednou odskočili a v dohrávce poslali na kopec pro jistotu svoji jedničku Blažka, který nám zápas znovu zdramatizovat nepovolil. 

O semifinále jsme si tak museli zahrát ještě ve večerním zápase proti Tempu. Nečekali jsme že třetí zápas v řadě za jedno odpoledne bude vypadat nějak skvěle a bylo vidět, že kluci už toho mají dost, ale částečně se nám vrátila i nedostatečná koncentrace už před zápasem. Zkrátka jsme povolili až příliš a pak jsme se nedokázali znovu soustředit. Výsledkem byl ubojovaný výkon proti průměrnému pomalému nadhazovači. V útoku jsme předvedli jeden z nejhorších výkonů v sezóně a zachránil nás Viktorův tříbodový HR z první směny. I díky němu jsme ubojovali výhru 6:4.

Do semifinále proti Kotlářce jsme si dali za cíl změnit hlavně přístup k zápasu. Na nadhozu jsme začali s jedničkou Martinem Clausem. Za Kotlářku startoval Kočka. Lépe začal pražský tým a v první směně skóroval dvakrát, to však bylo na delší dobu vše a Claus na nadhozu dominoval. My jsme dobře kontaktovali balón a odměna přišla ve třetí směně, kdy jsme nasázeli po sérii hitů včetně homerunů Clause a Zachovala 7 bodů. Další body jsme přidali i ve čtvrté směně, to už házel Padyšák a zvýšili své vedení na 9:3. V dohrávce však přišel naprostý kolaps obrany. Claus i střídající Zachoval nabídli poli několik naprosto primitivních outů, které bychom 99 ze 100 zahráli, ale v této směně jsme nezahráli prostě nic. Rozhodující bod jsme Kotlářce darovali stylově balkem a prohráli 9:10.

V zápase o třetí místo byla naším soupeřem Hluboká. Už na začátku zápasu se ukázal velký kvalitativní rozdíl mezi oběma týmy. Tom Oppelt na nadhozu neměl s pálkaři soupeře žádný problém zatímco my jsme si otevřeli střelnici. První i druhou směnu ještě soupeř přežil s tříbodovým nášupem, ve třetí směně jsme třikrát otočili lineup a doběhy stěží stíhali počítat. Skóre se zastavilo na výsledku 24:0.

Kategorie: U13
Petr Janderka