MLADŠÍ KADETI VÍTĚZÍ V ČESKÉM BASEBALLOVÉM POHÁRU

Na vrchol jarní sezóny jsme vyrazili s výběrem kategorie U12 a U13. Prapodivný systém rozdělení skupin nám přidělil nejprve Draky Brno, poté Kotlářku Praha a nakonec Waynes Pardubice.  

Na zápas s Draky jsme nechtěli vyházet žádného nadhazovače, který by nám mohl později chybět. Na kopci začal Víťa Nový, který Draky zastavil i v oblasti. V první směně se na pálce ještě rozkoukáváme, ale ve druhé a třetí po sérii hitů vedeme 4:0. V páté směně draci sníží skóre na 4:1, kvůli nepřesnosti našich nadhazovačů. Draci šli do zápasu se stejnou taktikou, kdy si nechtěli nikoho vyházet. My jsme se ale na různě rychlé nadhazovače zvládli načasovat a v poslední směně na dva auty svítí na tabuli skóre 9:1. V zápase jsme dali sedm hitů.

Druhý zápas ve skupině proti Kotlářce není tak jednoznačný, jak vypovídá jeho finální skóre 13:5 pro nás. První dvě směny Kotlářka vystrkovala růžky a prala se o každý míč. Hodně odpalů nám ze začátku skončilo v rukavicích. Naštěstí jsme byli trpělivý a našich 8 hitů, které šly lépe po sobě než Kotlářce, která měla též osm hitů, nám zajistilo vítězství. Na kopci nás podržel Mira Balátě a Tim Whitehead.

Proti nováčkům soutěže Waynes Pardubice, jsme nasadili Viktora Dokoupila, který hodil pouze pár nadhozů, aby mohl házet následující den ve čtvrtfinále. Na pálce jsme suverenní a dáváme v první směně 14 bodů, které prakticky rozhodly. Zápas zavřel bez problému Vojta Šaradin.

Třemi výhrami jsme si zajistili první místo ve skupině, které nás do čtvrtfinále staví proti Sabatu Praha.

Viktor Dokoupil na kopci byl nekompromistní. Za celý zápas dovolil pouze dva hity a jeden doběh. Pro velký počet nadhozů jej v poslední směně vystřídal Michal Pokorný, který zápas bez problému zavřel. K našim 14 hitům netřeba nic dodávat. Výhra 11:1.

Semifinále proti Eagles Praha bylo v režii Matesa Němčanského. Dovolil pouze dva doběhy za pět směn, což je v dětském baseballe skvělý výkon. Náš útok je opět nezastavitelný a v první směně svítí na tabuli 5:0. Zápas doházel Marek Štefka a Adam Rotrekl na výbornou. Díky 16ti hitům jsme vyhráli 11:4.

Boj ve finále nám nezkazil ani rozpis turnaje. Celou neděli jsme čekali na divácky neatraktivní čas šestou hodinu večerní. Původně se mělo začít v 17:00, ale rozpis byl napsán tak nešikovně, že zápas o třetí místo byl na stejném hřišti bez časového omezení. Naši hráči by počkali klidně do půlnoci aby mohli hrát. Fanoušci obou týmů byli ovšem po právu naštvaní.

Celým turnajem jsme procházeli s myšlenkou, že si chceme nechat Víťu Nového s Markem Štefkou na boj o zlato. Víta je dominantní, avšak pálkaři Třebíče umí kousat a berou mu hodně nadhozů foulbally. Víťa hodil neuvěřitelných 9 strikeoutů z 21 outů a pouze 4 pálkaři mu dali hit. Opět nám skvěle funguje útok, který měl za celý zápas pouze 3 strikeouty. Každou směnu přidáme body a chceme stále víc, jelikož víme, že není konec, dokud není konec. V sedmé směně vedeme díky deseti hitům z čehož je jeden homerun Rupa Kubů a jeden Matyho Doležala 9:2. Tíha situace je šílená a Třebíč má očividně více zkušeností z finálových zápasů a tak tlačí, co to dá. Nejkrásnější moment z celého turnaje byl pro mě za stavu 9:7 při dvou autech, kdy jdu na kopec za Markem Štefkou a ptám se ho, jestli si věří, že to vyhraje a on řekne že ano, že chce házet. Groundballem na spojku při plných metách končí finále na které někteří z nás čekali mnoho let a které nám po všech trénincích navíc přináší zlato!

Baseball je týmová hra, proto zmíním něco málo z týmových statistik. Pálkařský průměr celého týmu byl 442. Máme největší počet homerunů na turnaji a to čtyři. Největší počet třímetových odpalů. Velmi nízký strikeout average 127. Máme nejnižsí ERA na turnaji. Nejméně obdržených bodů na turnaji. Mates Němčansky byl zvolen nejlepším nadhazovačem turnaje a Víťa nový MVP turnaje.

Již nyní je nutné začít se připravovat na Mistrovství České republiky na podzim, kam jsme se Pohárem kvalifikovali.

Děkuju moc všem rodičům v čele se Šárkou a Davidem Šaradinovými za pomoc při starosti o děti a za servis co nám poskytli.

Doteď si vše pořádně neuvědomuju, ale já, Štěpán i kluci si tenhle víkend budeme pamatovat nadosmrti.

Kategorie: U13
Matěj Samek