MLADŠÍ KADETI ZAHÁJILI SEZÓNU VÍTĚZNĚ

Po zimní přípravě se nám naplno rozjela liga. Naši první soupeři byli Olympia Blansko a Technika Brno. Cíl byl jasný, vše vyhrát a získat co nejvíce zkušeností a sebevědomí před turnajem SUMA.

Do Blanska jsme vyrazili bez Martina Clause, kterého si vypůjčili starší kadeti a možná nám jako lídr v týmu trochu chyběl. Největším problémem byla vůbec koncentrace na zápas. Ze zápasů jsem měl pocit, že hráči očekávali, že se soupeř nejpozději ve druhé směně porazí sám a byli velmi překvapení, že klade odpor.

První zápas probíhal v poklidu, brzy jsme se i díky dalekému homerunu Dana Štoudka ujali vedení a Zachy na kopci Olympii nic nepovolil. V páté směně za stavu 10:0 při dohrávce soupeře (už házel Ondra Suchomel) nám rozhodčí zapískal při dvou outech balk. Sušenku to rozhodilo a následovaly 4BB v řadě. Vystřídal ho Štoud, který ale strikezónu také nenašel, navíc Blansko mety zdarma proložilo hitem. Za stavu 10:8 a plnými metami nás nakonec musel vysvobodit Hofík.

Do druhého zápasu nám zbyli pouze 3 nadhazovači, ale naštěstí Krejča odvedl na kopci dobrou práci a dovedl nás do čtvrté směny. Soupeř ze začátku kousal a i díky naší velmi špatné obraně byl zápas až do třetí směny vyrovnaný. Pak se nám v útoku povedlo protočit lineup a výrazně odskočit ve skóre. Kryštof pak sice pár bodů dostal, ale zápas zavřel v klidu. Vyhráli jsme 17:9

Musím rozhodně vyzdvihnout výkon Blanska. Z týmu, který loni bojoval vůbec se základy baseballu se stal soupeř, který nám nenechal nic zadarmo a tyto výhry jsme si museli pracně vybojovat. Udělali za ten rok hodně práce. My jsme naopak přijeli "namachrovaní", že to půjde samo a pak jsme v těsném zápase měli stažené půlky, abychom si vedení udrželi.

Dalším soupeřem byla Technika. Ta přijela oslabená o Elišku a některé další hráče a na jejím výkonu to bylo znát. První zápas začal Martin Claus a své tři směny si odházel dominantně. Nám se v útoku dařilo tvrdě kontaktovat balón (Ondra Suchomel HR) a postupně jsme odskočili na výrazný rozdíl. Poslední dvě směny hodil Doktor a s přehledem dovedl zápas k výhře 16:2.

Ve druhém zápase jsme na kpec vyslali Hofíka a ten nepřipustil žádnou komplikaci. Jediný bod v prvních třech směnách dostal na ojedinělou chybu v jinak dnes velmi slušné obraně. Technika na nás postavila Regnera, který nás loni několikrát dokázal držet zkrátka. Ani dnes neházel špatně, trefoval strike, ale jeden nadhoz za druhým jsme mu posílali hitem k plotu. Nezastavilo nás ani střídání nadhazovačů a našich 22 hitů nakonec znamenalo i stejný počet bodů. Zápas zavřel Oplťák a výsledné skóre bylo 22:4. 

Výkon celého týmu byl mnohem agresivnější a koncentrovanější než první víkend v Blansku. Výkony proti Technice už se blížily ideálu. Rozhodli jsme silnou pálkou, úspěšně plnili signály, nadhazovači házeli striky a pracovali s běžci na metách. V poli bylo jen několik chyb, kterých se v dětském baseballu úplně vyvarovat stejně nelze. Zlepšení jsme dosáhli hlavně díky odlišnému přístupu k zápasu, který nám snad vydrží i na SUMU.

Kategorie: U13
Petr Janderka