MUŽI PROVĚŘILI ÚŘADUJÍCÍ VICEMISTRY

Po dvoutýdenní odmlce ke svým zápasům nastoupil mužský tým. Utkal se s Draky Brno, kteří jsou v čele extraligové tabulky.

První zápas se měl odehrát již v pátek v 19:00, ale vzhledem k nepříznivému počasí byl odložen až na neděli. V prvním zápase série jsme se tedy představili na domácí půdě v sobotu.

Oba týmy nasadili na kopec své zahraniční posily. Draci Jasona Jarvise a my Jeffa Barto. Oba týmy měly problémy se proti nim prosadit, ale nám se dařilo dostávat Draky pod větší tlak a první tři směny máme běžce ve skórovacích pozicích. Bohužel se nám je nedaří stáhnout. Barto hází výborně a soupeř má velký problém se dostat na mety. Naše chvíle přichází v dohrávce osmé směny, kdy už je na kopci místo Jarvise Petr Minařík. Marek Sláma a Vojta Menšík díky úspěšným odpalům obsazují první a druhou metu. Po chybě třetí mety dobíhá pro první bod Sláma. Další hit přidává Morbidelli a dlouhým sebeobětovacím odpalem stahuje Menšíka ze třetí mety Salzmann. Tím ale zdaleka nekončíme, po chybě třetí mety a tvrdém odpalu Martina Kollára přidáváme další tři body. Otáčíme line-up a druhý hit v této směně pálí Sláma. Stahuje jeden bod, jenže Kollár je out na domácí metě po příhozu ze zadního pole. Do poslední směny tedy vstupujeme za velmi příznivého stavu 6:0. V ní se Drakům daří po dvou odpalech chybě naší třetí mety doběhnout, ale to je již vše. Vyhráváme 6:2. Výborný zápas odházel Jeffrey Barto, když za devět směn rozdal dvanáct strikeoutů bez jediné mety zdarma. V útoku si hit připsalo hned sedm hráčů, což ukazuje, jak týmový výkon jsme podali.

Nedělní zápas pod světly odstartoval Elroy Urbina a za domácí potom Radim Chroust. První body přichází ve třetí směně a jsou bohužel ze strany Draků. S první metou obsazenou pálí Jakub Hajtmar do pravého zadního pole, to má problém se zpracováním míče a Hajtmar se tak dostává na třetí metu. Draci poté naplňují mety, ale daří se nám ze směny dostat bez dalších bodů. Na pálce máme ve čtvrté směně první a druhou metu obsazenou, ale nic z toho nevtytěžíme. Čtvrtá směna se nám vůbec nedaří, když rozdáme příliš mnoho met zdarma a Draci přidají několik odpalů. Skóre se tak mění na 0:4. V průběhu páté směny již nastupuje na kopec Svaťa Kraut. Ten sice začíná čtyřmi bally, ale poté je již přesný. Našim pálkařům se ale nedaří prosadit ani proti střídajícímu Ižoldovi, a tak utkání končí za stavu 0:6. Oproti prvnímu utkání se v tomto dařilo o poznání méně ve všech činnostech. Bilance jedno vítězství a jedna porážka s Draky přesto není špatným výsledkem a nadále nás drží na pozici zaručující postup do play-off. Tento víkend nás čekají tři utkání s Kotlářkou Praha na domácí půdě. Přijďte nás podpořit!

Kategorie: A
Petr Novotný