MUŽI SI PŘIPISUJÍ DVĚ VÍTĚZSTVÍ

Extraligový A tým odehrál o uplynulém víkendu tři zápasy v Praze. Dva v sobotu s Eagles a jeden v neděli proti Tempu.

První sobotní zápas odstartoval na nadhazovacím kopci Elroy Urbina proti Matěji Huškovi. Po zaváhání obrany hned v úvodu jsme inkasovali dva body, ale poté již dominoval Urbina, když za sedm směn nastřádal devět strikeoutů a nedovolil pražskému týmu ani bod. Naši pálkaři se prosadili ve směně třetí, když na odpal Dominica Morbidelliho doběhli Menšík a Claus. Další bod jsme přidali vě směně šesté a dva v deváté, kdy se prosadil začátek lineupu. Po Urbinovi se na kopci předsstavil Honza Hřib a Svatoslav Kraut. Eagles se dostali do tlaku v poslední směně, ale vyrovnávací bod byl vyoutován na domácí metě. Vítězíme 5:4.

Do druhého zápasu nasazujeme na kopec Jana Kucina, pro kterého je to první start tuto sezónu. Za soupeře nadhazuje Kozáč. Hned je jasné, že tento zápas bude soubojem pálkařů. Až do páté směny se vše vyvijí v náš prospěch, když vedeme 10:6. Poté jsme nuceni střídat Kucina kvůli počtu nadhozů. Naši reliefové ale nedokáží umístit nadhozy do strikezóny a metami zdarma vrací soupeře do hry. Ten toho využívá a přidává i dobré odpaly, do sedmé směny jdeme s vedením 13:11, ale Eagles skórují dvanáctkrát a zápas je ukončen desetibodovým rozdílem - 13:23.

Po nepovedeném druhém zápasu na Krči máme možnost si alespoň částečně napravit reputaci zápasem s Tempem. Nadhazovat začíná Jeff Barto, kterému se dařilo na Tempu minulý víkend, za soupeře potom Scott Mulhearn. Barto na kopci dominuje a první hit si soupeř připusuje až v sedmé směně. Ani nám se ale nedaří doběhnout. Hity sice pálíme, ale nedokážeme běžce účinně posouvat po metách. Nerozhodný stav v osmé směně mění hitem Claus Sesier, na nějž dobíhá Filip Claus a ujímáme se vedení 1:0. To zvyšujeme na 3:0 v deváté směně po homerunu Vojty Menšíka. Barto zápas domimantně zavírá a připusuje si complete game (odházený celý zápas), během nejž neumožnil jidiný bod a naopak rozdal 11 strikeoutů.

Z Prahy tedy přivážíme dvě vítězství. Mrzet nás může druhý zápas proti Eagles, ve kterém jsme většinu času vedli, ale nakone prohráli po nepovedeném představení našich nadhazovačů. Nabitý program extraligy pokračuje ve středu zápasem proti Drakům a v sobotu se A tým poprvé představí na domácím hřišti proti Skokanům Olomouc.

Kategorie: A
Petr Novotný