MUŽSKÝ A TÝM BOJOVAL O VÍKENDU S KOTLÁŘKOU

O uplynulém víkendu zavítal do Brna úřadující mistr ligy Kotlářka Praha. Na programu byly tři utkání, dvě v sobotu a jedno v neděli.

V úvodním utkání se proti sobě na kopci postavili Jan Kucin a Marek Červenka. Poprvé se skóre měnilo ve čtvrté směně. To se hosté prosadili třemi body po dvou metách zdarma a třech hitech. Podruhé se skóre změnilo ve čtvté směně po homerunu Mužíka. Naši pálkaři se proti Červenkovi těžko prosazovali a na metu jsme se díky eroru dostali až ve třetí směně. Pro jediný bod dobíháme až v dohrávce deváté směny díky několika odpalům v řadě. To už ale soupeř vedl 8:0, konečné skóre prvního zápasu je tedy 1:8 pro hosty.

Druhé utkání začíná nadhazovat Jeff Barto a Marek Minařík. Kotlářka se tentokrát prosazuje hned v první směně, když dobíhá dvakrát díky čtyřem hitům. Minařík nás svými rychlými nadhozy nepouští na mety a do většího tlaku se dostáváme v dohrávce čtvté směny. Morbidelli obsazuje první metu po metě zdarma a Kucin ho posouvá sebeobětovací úlivkou. Po eroru a další metě zdarma máme plné mety s jedním autem, ale nejsme schopni stáhnout běžce a ze směny odcházíme bez bodu. První doběhy z naší strany tak přichází až ve směně páté po dvoubodovém homerunu Morbidelliho. V dohrávce směny ale pálí homerun Vavruša a hosté jdou znovu do vedení. Po bodu poté přidávají ve směně sedmé a deváté. Nám se již nedaří prosadit proti Minaříkovi, ani Královi, který ho střídá ve směně deváté. I druhý zápas tedy pohráváme 2:5.

K poslednímu zápasu nastupujeme v neděli dopoledne. Startujícími nadhazovači jsou Elroy Urbina a Roldan Ochoa. Pražský celek se opět prosazuje první v úvodu utkání a připisuje si doběh. Srovnáváme v dohrávce třetí, to Sázavský pálí na plné mety dlouhy flyball. Vedení 2:1 se ujímáme o směnu později díky divokosti nadhazovače hostů a několika dobře umístěným odpalům. V páté směně bodují oba týmy, Kotlářka jednou a my i díky triplu Clause dvakát. Držíme tedy vedení 4:2. Poté ale naši nadhazovači na jednu směnu ztrácejí kontrolu a vedení se přelívá na stranu hostů 6:5. Do dohrávky deváté směny jdeme nakonec za nepříznivého stavu 5:7. V této směně si pro změnu slabší chvilku vybírají nadhazovači soupeře a nechávají nás srovnat na 7:7. Kotlářka dobíhá v extra inningu jednou. Nám se daří obsadit druhou a třetí metu s jedním outem. Srovnávací bod se nám ale nepodaří dotlačit domů a po více než čtyřech hodinách prohráváme 7:8.

Bohužel se nám nepodařilo vyhát ani jeden ze tří zápasů, přičemž zejména poslední utkání bylo velmi vyrovnané a je škoda, že jsme ho nedotáhli do vítězného konce. I přesto jsme odeháli s pražany o třídu lepší zápasy než v loňské sezóně. Nadcházející víkend nastoupíme opět ke třem utkáním, tentokát proti Olomouci. V sobotu hrajeme na půdě soupeře, ale v neděli nás můžete přijít podpořit od 13:00 do Sportovního areálu Hroch.

Kategorie: A
Petr Novotný