MUŽSKÝ A TÝM PŘIVÁŽÍ PRVNÍ VÝHRU

Cardion Hroši Brno začali extraligovou sezónu na půdě Tempo Titans v Praze. Po sobotním doublu se se soupeřem rozešli smírně s jednou výhrou a jednou porážkou.

První zápasy sezóny jsou vždy zajímavé, protože týmy během zimy často mění složení a mohou svým výkonem překvapit stejně jako zklamat. Dvojzápas s Tempem byl velmi důležitý, šlo totiž o tým, který se loňskou sezónu umístil o příčku před námi a jako poslední postoupil do play-off.

První zápas zahájil na nadhazovacím kopci Jeff Barto za nás a Jake Rabinowitz za soupeře. Hned v první směně jsme se ujali vedení, když americká posila Dominic Morbidelli stáhla dvoumetovým odpalem dva body. Proti výborně házejícímu Jeffovi Barto se soupeř prosadil trojbodovým homerunem ve třetí směně. V páté směně nám vedení vrátil dvoubodovým homerunem Filip Claus. V osmé směně jsme vedení dále navýšili na 6:3. Soupeře sice vrátil do hry trojbodovým homerunem na 6:6 Rabinowitz, ale o naší výhře rozhodl dalším homerunem za dva body Benjamin Salzmann v poslední směně. Svatoslav Kraut zápas přesvědčivě doházel a první letošní extraligový zápas tedy vyhráváme 8:6.

Druhý zápas posíláme na kopec Elroye Urbinu a soupeř Jana Škvora. Urbina nemá své nadhozy zcela pod kontrolou a pražský tým dobře umisťuje své odpaly. My jsme naopak v útoku nesoustředění a děláme chyby v obraně, po třech směnách tedy prohráváme 0:6. Nevzdáváme se ale a ve čtvrté a páté směn skórujeme celkem osmkrát, a to i díky třem homerunům. Bohužel dále chybujeme v poli a povolujeme soupeři, aby si držel těsný náskok. Ten mu nakonec i přes veškerou snahu našich pálkařů vydrží celý zápas a s Tempem druhý zápas prohráváme po divoké přestřelce 12:13.

Oba dva zápasy se nesly ve znamení útočného baseballu. Celkem bylo k vidění jedenáct homerunů. Z toho sedm odpálili naši pálkaři, nejvíce Benny Salzmann - tři. Bohužel druhý zápas nám cestu za výhrou překazila chybující obrana. Po prvním víkendu tedy máme bilanci 1-1. Druhý víkend bude velmi náročný, v sobotu hrajeme double s Eagles Praha a v neděli jeden zápas opět s Tempo Titans.

Kategorie: A
Petr Novotný