“Na sezónu jsme připraveni,” říká trenér Derhak

Hroší A-tým prošel na podzim rošádou trenérů, když na pozici hlavního trenéra přišel američan s dlouholetou zkušeností s českým baseballem Alexander Derhak. Zimní příprava však měla kvůli nevyzpytatelné koronavirové situaci k ideálu hodně daleko. Po většinu zimní přípravy byl areál Hroch zavřený a tréninkový plán museli trenéři měnit v podstatě každý druhý týden. Přesto již známe plánovaný start extraligové sezóny, který ČBA ohlásila na 9. dubna. Jak zasáhla zimní přípravu vládní opatření, jak se tým mění pod vedením nového trenéra a jaký je letošní cíl, prozradil trenér v rozhovoru.

Máš za sebou první off-season v roli hlavního trenéra Hrochů. Jaký byl plán na zimní přípravu?

V plánu bylo začít v říjnu s tréninkem, který bychom oživili přátelským zápasem na konci měsíce. V listopadu a prosinci jsme se chtěli zaměřit na silovou přípravu. V lednu a únoru měla být dřina před Spring training a blížící se sezónou.
 

Jak tyto plány změnila přísná koronavirová opatření?


Opatření změnila vše, ale pro nás to není výmluva. Museli jsme se přizpůsobit a být kreativní. Tato změna měla však i svoji výhodu, a to tu, že jsme mohli s jednotlivými hráči pracovat individuálně.

Často s týmem mluvíš o proměně kultury hrošího A-týmu. Co tím máš přesně na mysli?

Mým cílem není vyloženě změnit kulturu, ale naučit naše hráče, aby byli úspěšní jak v týmu tak i sami za sebe. K tomu samozřejmě potřebujeme tvrdou práci, strukturu, nastavení cílů a zodpovědnost.

Cítíš, že je tým připraven na sezónu 2021?

Rozhodně, jsme připraveni.

Již delší dobu máme A-tým plný mladých talentů, kteří začínají vypadat velice dobře a tvrdě trénují v Prospect Programu. Bude letos A-tým tvořit ještě větší část juniorů?

V sezóně budeme pokračovat v rozvoji všech našich hráčů, především pak těch, kteří jsou součástí Prospect Programu. Vzhledem k tomu, že je průměrný věk hráčů 19 let, je pravděpodobné, že nám mnoho mladých pušek letos pomůže.

V letošním roce Hroši využijí pouze jednu zahraniční oporu, kterou bude Kellen Croce. Je i to součástí proměny kultury A-týmu, který v minulosti využíval více tzv. importů?

Myslím si, že na každou sezonu bude nahlíženo individuálně, kvůli tomu jaké v dané sezóně budeme mít potřeby. Letos zatím naše potřeby pokrývá Kellen.

Jaký je ultimátní cíl pro letošní rok?

Největší cíl je a bude stejný každý rok, ve kterém budu manažerem. Hrajeme, abychom vyhráli extraligu a cestu k titulu si pořádně užili.

Co letos fanoušci uvidí na hřišti za tým?

Zarputilý tým, který je rozhodnutý vyhrát a bude hrát naplno od prvního do posledního nadhozu.

Začne podle tvého názoru sezóna v plánovaném termínu, momentálně tedy 9. dubna v Blansku?

To bohužel nezáleží na mně. Můžu vám však říct, že pokud zápas nezruší vyšší moc, budeme v Blansku stoprocentně připravení hrát.

 

Foto: rakojda

Kategorie: A
Martin Claus