Nadhazovač a trenér mládeže Honza Kucin vydal knihu

Že baseballisti umí víc, než jen mlátit do míčku, potvrdil minulý týden náš Jan Kucin. Po dvouletém odkladu kvůli covidu je Honzova prvotina konečně oficiálně k dispozici ve knihkupectví a na internetu. Konkrétně se jedná o žánr fantasy, kterému se Honza věnuje od malička a nese název Když padaly hvězdy. Pokud máte zájem, určitě využijte nejbližší příležitosti a navštivte knihkupectví, jdou na dračku!

Děj / Databáze knih / Původní česká fantasy ze světa, v němž zmizela magie. Před šesti sty lety se lidé vzepřeli bezohledné tyranii prastarých mágů a rozpoutali válku, díky níž z povrchu země nenávratně zmizela kouzelná moc. Dávný svět se stal pouze vzpomínkou. Teď se však zdá, že se magie vrací, a nikdo netuší, co všechno by se mohlo navrátit spolu s ní. 

Erik je synem nejbohatšího šlechtice Elisianského království. Jeho bezpečný a poklidný život, točící se kolem studia a knih, se však ze dne na den úplně změní. S dávným otcovým přítelem se Erik vydává na výpravu za tajemným magickým stromem, která ho zavede na palubu pirátské lodi, do špinavých měst a nakonec až do hlubokých lesů, kde se stíny minulosti stávají stále temnější. 

Mezitím se Erikův starší bratr Dorian potýká se zkaženým zločineckým podsvětím i se svými vlastními rozhodnutími, která toho způsobí mnohem víc, než by ve světě bez nadpřirozena mělo být možné. 

Odpovědi se vydává hledat i legendární stárnoucí pirát Solomon Hejk. Ten vždy těžil z toho, že byl pokaždé o krok před ostatními. Jenže pokoušet osud i vlastní štěstí se nikomu nemůže dařit donekonečna.

Honzo paráda!

#hrošivduši #literárníobjevroku

Kategorie: Hroši
Martin Claus