NEPOVEDENÉ PRVNÍ SMĚNY ZNAMENAJÍ DVĚ PROHRY SE SKOKANY

Čtyři zápasy, čtyři výhry o bod. To byl start sezony u Hrochů. I se Skokany Hroši brzo prohrávali, ale na další comeback tentokrát diváci čekali marně. Olomouc si závěry zápasů pohlídala a Hroši poprvé v sezóně prohráli.

Úvod prvního zápasu vyšel lépe hostům, kteří zatlačili na startera Carrolla a už v první směně třikrát skórovali. Skokanům se i nadále dařilo a jejich útok zastavil až střídající Bareš. To Hroši měli s američanem McNabbem o poznání více práce.

V páté směně ale série hitů Kucina, Svobody a Janouda znamená dva doběhy a zdramatizování zápasu. Skokani však odpovídají třemi body v sedmé směně a znovu odskakují. Jak byly tyto body důležité se ukazuje v dohrávce zápasu, kdy Hroši po vystřídání skvělého McNabba obsazují všechny mety, ale pětibodová ztráta je příliš velká a daří se pouze korigovat výsledek na konečných 4:8.

Kdo nestihl začátek druhého zápasu, přišel o vše podstatné. Skokanům se opět daří první směna a na dva hity a passed ball dávají dva body. Hroši v dohrávce odpovídají jedním doběhem a to je co do bodů vše. Za domácí na kopci úřadoval McDowall a hosté už se ve zbytku zápasu nepodívali dále než na druhou metu.

To Hroši měli v úvodních směnách proti Veselému hned několik příležitostí skórovat, ale žádnou nevyužili. To je mohlo mrzet ve druhé polovině zápasu. Skokani v šesté směně poslali na kopec posilu Brammera, který již Hrochům nic nedovolil a udržel pro Olomouc těsné vítězství 2:1. „Na pálce jsme byli bezzubí a prohospodařili jsme velmi dobrý start Kennyho McDowalla. S takovým útokem se vyhrát nedá,“ shrnul dojmy z druhého zápasu catcher Martin Dvořák.

Kategorie: A
Petr Janderka