NIC PRO SLABŠÍ POVAHY. HROŠI NA STARTU SEZÓNY URVALI DVĚ VÝHRY V EXTRAINNINGU

Extraligovou sezonu jsme zahájili dvěma zápasy s městským rivalem Technikou. V sobotu na Kraví hoře i v neděli u Hrocha nakonec muselo o vítězi rozhodnout až nastavení.

V úvodním zápase sezóny se proti sobě na kopec postavili David Carroll a za Techniku Peter Gehle. Technika se postupně ujala vedení, zatímco nám se v úvodu proti dobře házejícímu Gehlemu nedaří prosadit. Zvrat přišel ve druhé polovině zápasu. V šesté směně jsme sérií hitů naplnili mety a Matěj Menšík grandslam homerunem srovnává zápas na 4:4. Hned v příští směně tlačíme na střídajícího Bošanského a dobíháme pro další tři body. Technika se zachraňuje v dohrávce zápasu a posledním útokem srovnává na 7:7. V nastavení skórujeme na chybu nadhazovače, a tentokrát už soupeř v dohrávce nedokázal odpovědět.

Druhý zápas se nesl v podobném duchu. Opět to byl tým z Kraví Hory, který šel na začátku zápasu do vedení. Nám se daří náskok stáhnout už ve třetí směně a snižujeme na 3:2. A protože Svaťa Kraut i hostující Hussey se rozházeli k dobrému výkonu, další body přichází až na konci zápasu. V osmé směně se nám ještě běžce ve skórovacích pozicích v body proměnit nepodařilo, ale v deváté už náš tlak znamená vyrovnání. Opět tak o vítězi musí rozhodnout extrainning. Technika ze situace s běžci na první a druhé metě dává jeden bod. My vyrovnáváme díky metě zdarma na plné mety a vítězný doběh stahuje Michal Ondráček odpalem do zadního pole.

Kategorie: A
Petr Janderka