Nová posila A-týmu. Před TOP6 přichází nadhazovač Matt Gilbertson

Hroší A-tým úspěšně úspěšnou zvládl základní číst, po které s bilancí 12 vítězství a 9 porážek obsadil třetí místo. Opět se ale týmu nevyhnula řada zranění, kvůli kterým výrazně prořídla nadhazovací baterie. Tu před nadstavbou TOP6 doplní Matt Gilbertson, čtyřiadvacetiletý rodák z Nevady ve Spojených státech.

„Samozřejmě jsme nadšení, že se nám tak dobrého nadhazovače povedlo získat v rozběhnuté sezoně,“ říká hroší pitching coach John Hussey. „Má za sebou skvělou kariéru v kvalitních středoškolských a univerzitních soutěžích,“ chválí novou akvizici.

V dresu nevadské střední školy Green Valley skončil Gilbertson v prvním all-star výběru soutěže All-Southern Nevada poslední dvě sezony. Ve svém senior year, tedy ve čtvrťáku, si Matt udržel brilantní průměr pobdržených bodů 1.43 ERA v padesáti směnách a bilanci 9-1.

Poslední tři roky hrál nejvyšší univerzitní soutěž ve Spojených státech NCAA v týmu Pittsburgh Panthers, kde jako startér celkem odházel 205 směn. Udržel si vítěznou bilanci 17-9 a průměrně na utkání držel velice solidní ERA 3.73.

„Hází hodně striků, má mentalitu vítěze a zároveň je aktuálně i skvělý trenér, což je pro nás ohromnou výhodou. Může hodně nabídnout i našemu programu s mladými hráči. Hodně se těšíme na něj i na to, co přinese do našeho klubu,“ dodává John Hussey.

Kategorie: A
Martin Claus