Ohlédnutí za SUPERCUPEM 2014

Hroši přivážejí skvělé 10. místo ze Super Poháru

Na tento turnaj jsme postoupili ze Stříbrného Poháru po dramatickém zápase s Technikou Brno (Technika nakonec postoupila taky, protože tým z Jižních Čech – Wolfs Domažlice - se odhlásil, což je jenom dobře protože našeho rivala z Kraví Hory máme moc rádi a fandíme mu).
 

Na Super Pohár postoupilo 16 českých týmů z celkových 36, kteří usilovali o postup na turnaj a 8 zahraničních týmů z Evropy a z Asie. Díky tomu je tento turnaj největší baseballovou událostí v Evropě pro tuto kategorii (ve světovém měřítku to předčí jen turnaje v USA). Turnaj se skládal ze dvou částí a tj. samotný Coach Pitch turnaj a Masters (dovednostní soutěže).
 

Naše skupina B se skládala z těchto následujících týmů: Sokol Hluboká, Joudrs Praha, Arrows Ostrava, Hroši Brno, Volki Moscow, a BC Vilnius.
 

Pátek. Hned na úvod dostáváme Arrows Ostrava - velice kvalitního soupeře. Náš útok se ozývá hned ze začátku a dáváme 2 body. Jenže Ostraváci nejsou o nic pozadu v dohrávce první směny skórují 1 bod. Během dalších směn přidáváme další 3 bodíky, kdežto soupeř se zmůže pouze na slabý odpor v poslední směně a skóruje po 1 bodu. Toto utkání končí 5:2 v náš prospěch. Skvělý začátek. Další soupeř Joudrs Praha by pro nás neměl být překážkou – omyl. I když po první směně vedeme 5:0 a vypadá to na jasné utkání, strachujeme se až do konce. Po první směně se už prakticky nedostáváme na metu, a když už, tak děláme běžecké errory. Soupeř mezitím pokradmo přidává po bodíku v každé směně, většinou s pomocí nějakého toho našeho éčka v poli – naštěstí se nám daří zahrát triple play v poslední směně a tím razantně utínáme vzdor Joudrs. Utkaní končí 5:3 opět v náš prospěch. Soutěž MASTERS nás čeká hned po obědní pauze a s celkovým počtem 3356 bodů se umisťujeme na celkovém 10. pořadí – absolutní paráda. Na to že souhru jsme v průběhu tréninku moc nepotrénovali, kluci předvedli skvělí výkon a jsem na ně patřičně hrdý. Poslední soupeř pátečního dne je Sokol Hluboká. Kluci už toho mají plné kecky. Celý den se opravdu podepsal na naší hře a k tomu soupeř hrající naprosto bez jediné chybičky. Je to pro nás velice složité se prosadit. Bohužel prohráváme 2:12. 
 

Sobota. První dnešní soupeř z Ruska – Volki Moscow zahrál v pátek dobré zápasy. Ukázal tam, že hráči umí pálit, ale jsou o něco slabší v obraně. Hned na začátek se nám toto potvrzuje. Volki nám v první směně nasází tvrdými odpaly 5 bodů. Sice odpovíme 2 body taky hned v první směně, ale není to dost. Druhá směna se odehraje bez bodu na obou stranách. Ve 3.směně dostáváme 4 body. Něco se musí změnit, vezmeme si kluky bokem a vyhecujeme je. Podařilo se, dáváme 1 bod… poté plníme první metu, druhou, a třetí. Na pálku přichází VOJTA ŠARADIN, PUC - posílá balón neuvěřitelně daleko a oběhovým homerunem se dostáváme rozdíl pouhých 2 bodů od svého soupeře! Bohužel přichází poslední směna, kde zrovna přichází nejsilnější pálka a nechytatelnými odpaly zlomí náš odpor. Dostáváme 5 bodů a prohráváme 7:14. Poslední soupeř ze základní skupiny BC Vilnius z Litvy – soupeř který se dá porazit. Na začátku jsme spíše trošku zaražení a soupeř nám utíká na rozdíl dvou bodů, ale postupně dostáváme do tempa a ničíme svého soupeře kvalitními rovnými odpaly do zadního pole. Vyhráváme 10:4! JO! Tato výhra nás posouvá na konečné 3. místo v naší skupině a v neděli budeme hrát o celkové 9 – 12. místo. Potkáme se s Technikou.
 

Neděle. Repríza ze Stříbrného Poháru se opakuje – opět nejlepší a nejhezčí utkání odehráváme s Technikou. Zápas má náboj od začátku do konce. Jak ve Zlíně, tak v Praze dáváme Technice náskok, jen díky našim chybám v poli a musíme dotahovat. V poslední směně dotáhneme na 7:7 a zápas se prodlužuje. Technika je v dohrávce bezzubá a nám se daří dostat borce (Rupa) na 3. metu – přichází odpal a s trochou štěstí se nám daří skórovat a upravujeme na konečných 8:7 pro nás. Velká radost – budeme tedy hrát o 9. místo. O 9. místo budeme hrát s lepším z dvojice Chomutov Beavers a Žraloci Ledenice. Žraloci vyhrávají tím samým výsledkem a zdá se, že to bude vyrovnaný souboj. Podruhé jsem se zmýlil. Kluci jsou tuzí – úplně bez zájmu o hru. Ano, hraje se v největším vedru – v 1 odpoledne, ale ostatní týmy jsou na tom stejně. Prohráváme 12:0 – zaslouženě. Končíme tedy na 10. místě v pitch coach turnaji. A na celkovém 10. místě v SUPERPOHÁRU. Hodnotím tento turnaj velice pozitivně. Od té doby co jsem dostal kluky v září jako hlavní coach, vidím posun dopředu ve všech směrech. Jsem na kluky pořádně pyšný, a když nepolevíme v trénincích, jakože NEPOLEVÍME :), tak si myslím že máme velikou šanci na dobré umístění na MČR, které se bude konat v září.
 

Tento turnaj byl zvládnutý s naprostou precizností, tak má správný velký turnaj vypadat. Palec nahoru všem, co se na tomto turnaji podíleli.
 

Dík všem rodičům, co se přijeli podívat a zafandit. Jste skvělí!!!
 

PS: Spešl dík Berrymu za nadhazování v pátečních utkání – bohužel tohoto nadhazovače již neuvidíme jelikož byl draftován do MLB ;)
 

Za trenéry

Kategorie: U9
Jindřich Rutta