PATNÁCTKY SE NA POHÁRU PŘEDVEDLY, NAKONEC VŠAK BEROU SEDMÉ MÍSTO

Už ve čtvrtek nastoupily naše patnáctileté naděje k prvnímu pohárovému zápasu proti známému soupeři z regionální soutěže, Třebíči Nuclears. Do zápasu jsme nenastoupili zrovna šťastně. Po sérii chyb, jsme už po druhé směně prohrávali 1:6. Po vystřídání třebíčské jedničky se nám však daří soupeře dostat pod tlak, tvrdě pálit a postupně stahovat. Nakonec jsme se tak mohli radovat z důležité první výhry turnaje v poměru 11:7.

V pátek nás čekaly dva zápasy. První se odehrál od desíti hodin proti favoritovi naší skupiny, Sabatu Praha. Soupeři se nám opět představili s reprezentačním nadhazovačem a začátek utkání nám tím pádem zase trochu utekl. Sabat navíc skvěle pálí a po třetí směně skóre vypadá hrozivě, 0:9 z našeho pohledu. Pražští však vystřídali nadhazovače, v pohodě dohrávali, ale to nepočítali s naším závěrečným tlakem, kde jsme v poslední směně na dva auty stáhli neuvěřitelných pět bodů. S plnými metami zápas nakonec nadhazovači ukončili strikeoutem. Nevadí, body navíc se v turnaji hodí a hlavně skvělý závěr nám dodává sebevědomí do dalších zápasů.

Po obědě jsme potkali s Arrows Ostrava, kteří skončili na posledním, pátém místě ve skupině B, ale kdo by si myslel, že to byl nejsnažší soupeř skupiny, byl na velkém omylu. Na kopci jsme se opět potkali s reprezentantem Pavelkou, kterého jsme však byli schopní dostat pod tlak hned od začátku. Po druhé směně vedeme 5:3, avšak Arrows na nás dost tlačí, stanovili si nás jako soupeře, do kterého musejí dát všechno. Ve čtvrté směně se jim daří stáhnout 4 body a rázem vedou. Koncovky zápasu umíme, na začátku páté směny stahujeme další tři body a vítězíme poměrem 11:9.

V sobotu nás čekal jediný zápas. Díky velmi vyrovnané skupině to pro nás byl zápas o všechno. Výhra - první místo ve skupině, semifinále. Prohra - čtvrté místo, zápas o umístění. Nastoupili jsme slušně a vyhráli první směnu, pak se však cosi změnilo a blanenští začali dobře pálit a likvidovat naše tvrdé odpaly. Nadhazovač Blanska se rozházel k dobrému výkonu a zápas se tak v podobném duchu pomalu chýlí ke konci, prohráváme 4:10. Do konce zápasu zbývají čtyři minuty, Olympia má dohrávku, ale my jsme tři outy schopni zahrát za tři minuty. Zbývá minuta a my budeme bojovat. Rozhodčí nám nakonec v utkání umožnili pokračovat a nebylo to pro nic za nic, 4 body se nám stáhnout podařilo a skóre se zastovilo na 10:10. Blansko má však výhodu dohrávky. První dva pálkaři strikeout, druhý pálkař po frustrovaném gestu dokonce vyloučen. Blansko dohrává v osmi, rozhodčí zápas neukončili. Bohužel nám v tuto chvíli došly striky i nadhazovači a Olympia si po třech metách zdarma a jednom trefení doslova došla pro těsnou výhru.

Nic naplat, i takový je někdy baseball a speciálně turnaje. Nepředvedli jsme vůbec špatnou hru, byli jsme schopni bojovat do konce, zlepšovat se zápas od zápasu. Sobotní odpoledne jsme moc dlouho nesmutnili, sešli jsme se na odpolední fotbálek a všichni si to skvěle užili.

V neděli nás čekala Kotlářka v boji o konečné sedmé místo. Ray Whitehead, semifinálový specialista překvapení nepovolil, na celé pěti směnové utkání mu stačilo 52 nadhozů. Body přidáváme od první, do poslední směny. Vítězíme 9:0 a odjíždíme sedmí.

Turnaj jsme s Bodisem vzhledem k výkonosti zhodnotili velmi pozitivně. Prali jsme se a právem, patříme mezi top týmy. Pokud neusneme na vavřínech, nebudeme nad nešťastným pohárem dlouho lamentovat, předvedeme se v tom nejlepším na podzim na Mistrovství České republiky.

Závěrem chci za všechny členy týmu moc poděkovat všem rodičům za zdaleka největší fanouškovskou základnu na turnaji. Za obrovskou pomoc při organizaci logistiky, stravování a volného času. Infarkrtové momenty jsme přežili a musím říct, že bez Vás by to nešlo!

Kategorie: U15
Martin Dvořák