Po třech víkendech s bilancí 4-2

Hroší A tým se po dvou vydařených víkendech a čtyřech výhrách proti papírově slabším soupeřům, potkal s obhájci titulu Arrows Ostrava.

V prvním utkání v Ostravě se dlouho hrál vyrovnaný zápas. Skóre 2:1 pro domácí vydržel až do dohrávky sedmé směny. Tomáš Zachoval si při své Extraligové premiéře přes prohru připsal tato výborná čísla: 6.0 IP 7 H 2 ER 4 BB 4 SO. Další nadhazovači v Hroším dresu již pro Ostravské velkou překážkou nebyli a domácí zásluhou osmibodové sedmé směny nakonec zvítězili pohodlně 11:1. Vítězný complete game si připsal Ondřej Satoria. 

V sobotním, brněnském utkání měl domácí celek co vracet. Na kopci začal Honza Kucin, který ale po dvou úspěšných směnách vystřídal, aby si po předchozích náročných startech trochu odpočinul. Ray Whitehead ani Kuba Bílek však tlak pálkařů Arrows neudrželi a ti tak bod po bodu přidávali téměř každou směnu. Za hosty začal na kopci Boris Bokaj, na kterého se Hrochům dařilo prosazovat podstatně více než předchozí večer v Ostravě. Hroší útok se zastavil na šesti bodech, Arrows jich měli na svém kontě po devíti směnách 14.  

Hroši tak mají na kontě po třech kolech 4 výhry a 2 prohry. Následující víkend mužský tým čeká Technika Brno, se kterou v tuto chvíli sdílí dělené třetí místo v tabulce. 

V pátek 12.6. se uskuteční první Club Day letošní sezóny u altánu hřiště B. 

Extraligové utkání hrošího Áčka, v sobotu 13.6. od 16:00, proběhne za otevřených tribun. 

Těšíme se na vás.

Kategorie: A
Martin Dvořák