PO TÝDNU OPĚT V HROTOVICÍCH

Kalendář žáků nabral rychlý spád a po týdnu jsme se opět představili v Hrotovicích. Tentokrát proti Tempu, Třebíči a premiérově proti Technice. Kompletní jsme nebyli, ale oproti minulé prázdninové sestavě jsme byli výrazně silnější, což se příznivě odrazilo v našich výkonech.

Hned ráno nás potěšila první pozitivní zpráva, ze soustředění akademie v Nymburku se vrátil Maťa Schwarzinger. Přivítali jsme posilu a šli do zápasu s Tempem. Soupeř má lepší začátek zápasu, kdy se v obraně neubráníme chybám a i když zbytek zápasu stahujeme a v dohrávce máme vyrovnávací bod bez outu na metě, dotáhnout se nám nedaří a prohráváme nakonec 4:6.

I v zápase s Technikou nám utíká začátek a opět dostáváme 4 body v první směně, tentokrát protože se Bery pere se strikezónou. Na první špatnou směnu ale Bery odpovídá třemi skvělými, kdy si s pálkaři dělá co chce, úmyslně střídá rychlosti nadhozů a háže skoro samé striky. My opět dotahujeme soupeřovo vedení, ale tentokrát úspěšně a v poslední směně otáčíme na konečných 5:4.

Poslední zápas s Třebíčí je soubojem nadhazovačů. Za nás háže velmi dobře Tim, my se zase trápíme s kvalitním nadhozem soupeře. Po čtyřech směnách vedou Nuclears 3:1. Do poslední směny střídáme nadhoz, ale nedaří se trefit strike a soupeř definitivně odskakuje. My jen v dohrávce upravíme na konečných 2:7.

Sice vyhráváme jen jeden zápas, ale s výkonem jsme spokojeni. Všechny tři zápasy byly kvalitní a napínavé, žádné nudné obcházení met na bbčka, což se v této kategorii jinak děje velmi často. Na pálce jsme byli většinou agresivní, i když nějaké prokoukané třetí striky tam opět byly. Někteří agresivnější jedinci se zase nedokážou ubránit nutkání švihat balóny nad hlavou. Měli jsme na turnaji hodně hráčů na metách a tyto strikeouty nás v útoku dost brzdily.

Velmi spokojení můžeme být s nadhozem. Všichni tři naši startující nadhazovači - Čapoun, Bery a Tim vydrželi na nadhozu 4 celé směny a zvládli je do 70 nadhozů. Příliš se v posledním zápase nedařilo trefit strike Šarykovi, takže se na nadhoz premiérově podíval i Míra, který se s nadhozem popral napoprvé myslím slušně.

V obraně převažují pozitiva. V infieldu jsme už vypadali jistě, zahráli out na domácí, out z honičky a potrestali jsme běžečké chyby soupeřů. Rupíkovi na jedničce nevypadl žádný míč a velmi dobře se v poli ukázal Čapoun. Konečně je užitečné to, že nikdy nezavře pusu, hlasitého lídra jsme potřebovali. Když je odpal do zadního pole, tak stále ještě předvádíme chaos, ale kvalitní souhra v zadním poli je zatím v tělocvičnách stejně prakticky netrénovatelná.

Za soupeři trochu zaostáváme v běhu po metách, kde vyrábíme zbytečné outy a zmatky, které sice často vychází díky chybám v obraně soupeře, ale na to se spoléhat nemůžeme.

Situace kolem postupu do finále winterleague je dost zamotaná, takže možná se do Hrotovic ještě na konci měsíce naposledy podíváme, ale i kdyby ne, tak myslím, že už jsme připraveni na venkovní sezónu. Udělali jsme za zimu hodně práce a kluci se zlepšili ve všech dovednostech. Samozřejmě může být lépe, takže hlavně nepolevit, vždycky je co zlepšovat.

Kategorie: U11
Petr Janderka