POSILY "A" TÝMU PRO SEZÓNU 2016

Nová sezóna se rychle blíží a klub opět hledal možnosti jak posílit tým hráči ze zahraničí. V příštích dnech představíme krátké profily nových hráčů. První posilou je šestadvacetiletý levoruký nadhazovač Jeff Barto.

Jeff pochází ze státu Idaho a univerzitní baseball hrál za Utah Valley University hrající první divizi NCAA. Ve dvou sezónách si jako reliever připsal 71 směn a ERA 3,66. Po vystudování v roce 2013 krátce okusil domácí independent league, ale rychle se rozhodl zkusit štěstí za oceánem, kde působí už dva roky.
První zahraniční zkušeností byl rakouský tým Feldkirch Cardinals, kde odehrál dvě sezóny. Druhá rakouská liga pro něj nebyla po sportovní stránce výzvou a dohromady si zde připsal 118 směn, ERA 1,18 a 1,41 a impozantní poměr 214 strikeoutů proti pouhým 12 BB.
Zimní měsíce strávil v Austrálii. Nejdříve za tým Rockingham Rams ze západoaustralské ligy. Také zde patřil mezi nejlepší nadhazovače soutěže a zakončil sezónu s ERA 2,32. Ve 101 směnách měl 108 strikeoutů a 21 BB. Nyní hraje velmi kvalitní ligu v jižní Austrálii za tým Golden Groove a zatím má odházeno 93 směn s ERA 4,35.
Hlavní Jeffovou předností je dobrá kontrola několika druhů nadhozů a z toho vyplývající nízký počet met zdarma a schopnost vydržet na kopci celý zápas. Kromě nadhozu je schopný pomoci i jako pálkař a hráč v zadním poli.

Kategorie: A
Petr Janderka