Poslední kapitola U11. Domácí Mistrovství ČR 2023

Mistrovství České republiky U11 nebylo jen o výsledcích na hřišti, ale o výjimečném týmovém duchu a výuce důležitých hodnot.

MČR U11 byl poslední turnaj s kluky, které jsem posledních 5,5 roku trénoval. Proto byl výsledek určitě důležitý, ale co bylo důležitější, vidět kluky, kteří se chovají jako jeden tým, kteří se podporují, když se daří, ale hlavně, když se nedaří. A to byl i náš společný cíl pro tento turnaj.

Do turnaje jsme šli po kvalitní přípravě, ale co se ukázalo už na Back2school, že týmy se postupně vyrovnávají a vyhrávat je čím dál těžší. Na vítězství si kromě nás pomýšlely další 3 týmy.

V základní skupině jsme byli výborní a získali jsme všechny vítězství, což nám dodalo sebevědomí a potvrdilo naši tvrdou práci na tréninku.

Bohužel, v semifinále proti Třebíči se nám nedařilo na pálce, kde jsme byli bezzubí a skórovali jsme pouze jednou. Oproti tomu se soupeři podařilo prosadit proti naši nadhazovací jedničce a celkem pokojně si Třebíč dokráčela k zaslouženému vítězství 9:1.

V boji o třetí místo jsme narazili na tým Draky Brno, a byl to dramatický zápas. Nakonec jsme prohráli o jediný bod, což bylo zklamání, ale také důkazem, jak blízko jsme byli k úspěchu. Výsledek se přeléval v průběhu celého zápasu na jednu i druhou stranu. Pálkaři přehrávali nadhazovače a tomu odpovídalo i vysoké skóre 13:14 pro Draky.

I přes naše neúspěchy byl tento turnaj pro náš tým skvělou zkušeností. Hráči se naučili cenným lekcím o sportovním duchu, týmové práci a zlepšili své dovednosti. Jsem hrdý na každého hráče za jejich nasazení a odhodlání během celého turnaje.

Zároveň jsem vděčný za možnost trénovat tuto úžasnou skupinu dětí. I když to byl můj poslední turnaj s touto kategorií, budu vždy podporovat jejich baseballové sny a budu sledovat, jak se vyvíjejí jako hráči a mladí lidé.

Kategorie: U11
Tomáš Roy Svoboda