PŘEDSTAVUJE SE STEPHEN SWAGERTY

Poslední dílek do sestavy mužského A týmu, nadhazovač, šestadvacetiletý Stephen Swagerty z Jacksonvillu v Arkansasu prožívá nevšední cestu za svým novým týmem. Stephen je na cestě do Brna už od pondělí a za tu dobu mu stihli 3x zrušit let a nakonec ještě dvakrát posunout čas odletu. Všechno však vypadá nadějně, před malou chvílí konečně přistál v Paříži a Opening Weekend tak naštěstí stihne. Jednu výhodu toto zdržení přece jen má, Stephen si našel čas aby se svým novým fanouškům představil.

Hrál jsem dva roky na North Arkansas Community College a jeden rok na Central Baptist College. Jednu sezónu jsem si zahrál za tým The Great Bend Boom v profesionální Pecos league a jeden rok za tým River City Rascals ve Frontier league. Zároveň jsem své poslední dvě zimy strávil v dresu Windsor Royals v australském Brisbane.

Předtím, než mě Hroši kontaktovali jsem o Česku skoro nic nevěděl. Uměl jsem jej najít na mapě světa, slyšel jsem o Praze, viděl pár obrázků, ale to je asi tak všechno.

Věděl jsem, že po této sezóně v Austrálii chci pokračovat s baseballem v Evropě, jen zatím nebylo jasné kde. Když mě Hroši kontaktovali, začal jsem googlit Česko, Brno a snažil se dozvědět víc o lize. Čím víc jsem věděl, tím víc se mi Hroši zamlouvali. Všechno pak bylo jasné, když jsem slyšel o bezvadné atmosféře v klubu, jeho vzestupné tendenci a nedávných úspěších.

Jako hráče mě nejvíce vystihuje, že jsem soutěživý. Nezajímá mě jestli hraju baseball nebo domino, prostě chci vyhrát. Myslím, že jsem poměrně dobrý spoluhráč. Vždycky se snažím pomoct ostatním a užít si jejich úspěch stejně jako si užívám můj vlastní.

Mám vždy vysoké ambice, takže samozřejmě chci vyhrát titul. Mimo to si opravdu užívám práci s mladými hráči, trénování a dávání lekcí. Mimo baseball jsem velkej fanda historie a vždycky mě bavilo sledovat zajímavosti na ostatních kulturách. Bude to pro mě jiný svět než malé americké město v Arkansasu, ale moc se těším až to všechno budu moct poznat.

Kategorie: A
Martin Dvořák