PROTI DRAKŮM JSME SAHALI PO VÝHŘE, ALE NAKONEC ODCHÁZÍME S PRÁZDNOU

Prodloužený víkend přinesl další tři zápasy, tentokrát proti brněnským soupeřům. Do rozpisu však zasáhlo počasí. Páteční souboj s Draky se kvůli dešti odehrál až v úterý a zápas s Technikou se nedohrál pro tmu.

V sobotním zápase se proti sobě na nadhozu postavili McDowall a Radim Chroust a hned na začátku ukázali, že to s nimi nebudou mít pálkaři jednoduché – oba si v první směně připsali po třech strikeoutech. Ve druhé směně se nám daří jít do vedení, když skórujeme po ulívce Kucina, vedení nám však nevydrželo dlouho.
První průchod lineupem je McDowall dominantní, ale při druhém už začínají Draci tlačit a otáčí stav, když ve čtvrté směně dobíhají pro dva body. Nám naopak skvěle házející Chroust téměř nic nedovoluje a Draci postupně zvyšují náskok až na konečných 6:1.

Pro úterní dohrávku s Draky dostali na kopci důvěru Kraut a Sobotka a opět to jsou Hroši, kdo jde první do vedení. Po metách zdarma pro Clause a Kucina a singlu Kremláčka stahuje dva body dvoumetovým odpalem Kollár a když hned v další směně dobíhá Matěj Menšík, vedeme po vydařeném úvodu zápasu nad Draky 3:0.
Poté však Svaťu Krauta opouští kontrola a volnými metami dostává Draky postupně zpět do hry. V páté směně dotírajícímu soupeři znovu odskakujeme. Vojta Menšík pálí do pravého pole, Joyce se snaží chytit míč ve skoku, ale neúspěšně a je z toho dvoubodový inside park homerun. Vedeme 5:2.
Od této chvíle už však bohužel bodují jen Draci. Už v dohrávce stahují po dalších nepřesných nadhozech jeden bod a nezastavuje je ani střídání Krauta za Carrolla. Rozhodující útok přichází v osmé směně, kdy dvěma doběhy otáčí na 6:5, na což už jsme nedokázali posledním útokem reagovat. Napínavý zápas tak končí těsnou výhrou Draků. 

Série s Draky byla proložena jedním zápasem proti dalšímu brněnskému rivalovi – Technice. Nadhazovačský souboj Browna s Husseym byl však po sedmi směnách přerušen pro tmu za stavu 2:2 a dohrávat se bude v úterý 16. května.

Kategorie: A
Petr Janderka