PRVNÍ EXTRALIGOVÝ VÍKEND

Z Kotlářky si vezeme jednu prohru 1:11 a jednu výhru 3:2.

K prvním dvoum zápasům letošního ročníku Extraligy jsme zavítali na pražskou Markétu, která je domovem Kotlářky, účastníka posledních dvou finále ligy.
K prvnímu zápasu jsme nastoupili v sestavě: Ondráček 4, Hackl 5, Sázavský 8, Salzmann DH, Kucin 2, Janíček 9, Kužma 3, Boda 6, Takubo 7 (Bartl 7, od 6 inn) a na kopci Žondra (3.6 inn), Hřib (1.3 inn) a Janderka (1.6 inn).

Od první směny soupeř ukázal svoji sílu a postupným útokem přidával jeden bod za druhým. Nám se naopak proti výborně házejícímu Červenkovy nedařilo prosadit, jediné naše dva hity (Ondráček a Janiček) nám přinesli jediný bod, který nezabránil rozdílové prohře po 7. směně 1:11.
Celkově bylo vidět, že je začátek sezóny a hráči jsou nerozehraní. Pár čísel, které to ukazují: celkově jsme nechali 10 běžců na metách; měli jsme pouze jeden hit, když jsme měli 7x běžce ve skórovací pozici; udělali jsme 4 chyby v poli; nadhazovači byli lehce na 50 % striků (79 ze 149 nadhozů); v prvních strike dokonce po 50% procenty (18 z 41 nadhozů); 5x HBP a 5x BB.
Do druhého zápasu na kopec nastoupila naše nová nadhazovačská posila ze země vycházejícího slunce Ryo Ose (7 inn) a po něm Marek Bošanský (2 inn). Line-up byl následující: Ondráček 4, Hackl 2 (Bartl 7, od 2 inn - Samuel se po srážce s Jankem Kužmou zranil a musel být vystřídán), Sázavský 8, Salzman 5/2, Kucin DH, Janíček 9, Kužma 3, Boda 6, Takubo 7/5.
Ose dokázal svoji kvalitu hned v prvním zápase, zvlášť jeho přesnost si myslím, zatím nemá v Extralize obdoby. Doufám, že to nebyla jen výjimka, ale čísla jsou uchvacující: 7 inn na 85 nadhozů, 0x BB, 63 striků z 85 nadhozů, 20 prvních strike z 27 nadhozů, 1x ER.
Díky jeho výkonu byl zápas po celou dobu vyrovnaný, oba týmy 2x bodovali po dvou chybách vnitřního pole. Rozhodující okamžik nastal v 8 směně, kdy se nám podařilo doběhnout pro třetí bod, na který už Kotlářka nedokázala odpovědět a Bošanský si mohl připsat první save a Ose první výhru. Výsledek utkání byl 3:2.
Pár čísel ze zápasu: měli jsme 5 hitů (vše jednometové); nechali jsme 8 běžců na metách; 2 hity z 9ti startů s běžci ve skórovací pozici; opět 4 chyby v poli (strašně moc vysoké číslo); zakončený zápas double-playem (6-4-3); nadhazovači hodili 78 striků ze 10 nadhozů; 0x BB; 25 první strike z 35ti pálkařů.
Výsledkově byl víkend dobrý, každé vítězství je důležité a zvlášť proti silnému soupeři jakým Kotlářka rozhodně je. Nicméně s výkonem nemohu být moc spokojený, nechali jsme dohromady 18 běžců na metách, naši pálkaři na 2 až 5 pozici měli 1 single z 25ti startů (9x K), pole udělalo neuvěřitelných 8 chyb. Pokud chceme vyhrávat i další zápasy, tak to bude chtít dělat více malých věcí než chtít hned ty velké.
Dalším naším soupeřek je Arrows Ostrava, první zápas je již v pátek večer a druhý v sobotu v poledne. Oba zápasy se hrají v Ostravě. Arrows v posledním víkenu hráli s Tempo Titans Praha a měli stejnou úspěšnost jako my (1 vítezství a 1 prohra).​

Kategorie: A
Tomáš Svoboda