PRVNÍ HOMERUNY U7

I v těchto mrazivých dnech se Hrotovická hala otřásala v základech. Proběhl tak další z turnajů, tentokrát s kategorií U7, kde jsme poprvé v letošním roce poměřili síly s ostatními soupeři.

Hala byla rozdělena na dvě hřiště mobilním oplocením a před začátkem turnaje padl návrh ze strany domácích Nuclears, aby rozhodčí uznali pálkařem odpálený míč za oplocení jako homerun.

První zápas jsme odehráli s týmem Sokol Hluboká bez jakýchkoliv problémů a připisujeme si tak na své konto první výhru 15:1. Druhý zápas se odehrál v podání prvního brněnského derby, kde jsme poměřili síly s Draky Brno. V tomto utkání už lítaly i míčky za oplocení. Od nás prvním homerunářem se stal Adam Tomek. Napínavý zápas a vyrovnaný souboj až do poslední chvíle, nakonec Draci vítězí v poměru 11:9. V dalším zápase porážíme domácí Nuclears 15:7.

Jako poslední soupeř a zároveň jako druhé brněnské derby jsme odehráli s Technikou Brno. Před začátkem utkání jsme věděli, že Technika nastoupila s několika hráči z kategorie U8. Toto utkání se neslo ve znamení brněnské přestřelky v Hrotovicích. K Adamovi Tomkovi se přidali i další hráči, kteří zaznamenali svůj první homerun Tobiáš Foret a Jakub Vaculín. Všichni kluci bojovali až dokonce, blýskli jsme se i některými dobrými zákroky v poli, ale zároveň jsme udělali i několik zbytečných chyb, kterých bychom se měli vyvarovat. V napínavém samotném závěru jsme nakonec podlehli o jediný bod.

Pro mě v tomto zápase nešlo o skóre, ale důležitější pro mě bylo, že mi kluci ukázali svoji bojovnost a nasazení s jakým proti Technice hráli. Jsem na ně pyšný! Závěrem bych chtěl poděkovat svým asistentům Nikči, Tominovi, Evě K. a samozřejmě rodičům, kteří vytvořili skvělou diváckou kulisu na hrotovických ochozech. Díky a zase příííště!!!

Kategorie: Hroši
Milan Vystrčil