První mistrovství ČR a hned zlato! Desítky ovládly MČR na Hluboké.

První zářiový víkend patřil MČR U10 na Hluboké, ve kterém jsme měli dva týmy, Hrochy a Hippos. A oba týmy turnaj zakončily na vítězné vlně. 

Hroši prošli základní skupinou bez ztráty kytičky když postupně porazili Klasik F-M, Arrows Ostava, Olympii Blansko a nakonec Kotlářku Praha. Ve čtvrtfinále se střetli s domácím Sokolem Hluboká, se kterým si poradili 7:0. V neděli se v semifinále utkali s Nuclears Třebíč, se kterým sehráli velmi napínavé utkání, které skončilo 5:3 v náš prospěch. Odpolední finále mělo velmi dramatický průběh, kdy se oba týmy přetahovaly o velmi těsné vedení po celý zápas. V páté směně, po obsazení dvou met, odpálil tříbodový homerun Mikuláš Binek. Náskok už si Hroši udrželi až do konce zápasu a po zásluze se stali Mistry České republiky U10.

Hippos měli o poznání těžší skupinu, kde bohužel nestačili ani na jednoho ze soupeřů, Eagles Praha, Sokol Hluboká a Sab Orli Choceň. To Hippos poslalo do bojů o 13.-18. místo. Po výhrách nad Klasik F-M a Ježkům Jihlava se v neděli utkali o konečné 13. místo s Tempem Praha. Byl to velmi těsný a vyrovnaný zápas s kvalitní obranou. Do poslední směny Hippos vstoupili s nepříznivým stavem, ale podařil se jim parádní obrat a zvítězili 4:3. 

Mikuláš Binek byl vyhlášen MVP turnaje. 

Ted Svoboda dokázal zaznamenat nevídaný kousek, když si v utkání s Kotlářkou Praha připsal Cycle (postupně 1B, 2B, 3B, HR)

Homerun si na turnaji připsali: David Štěpaník, Matěj Bušina, Ted Svoboda, Mikuláš Binek, Patrick Pek, Albert Denemarek (Hippos).

Gratulujeme ke krásnému umístění a přejeme mnoho úspěchů v další baseballové kariéře!

Kategorie: U10
Martin Dvořák