PRVNÍ START A-TÝMU V EXTRALIZE 2014

Náš A-tým nastoupil po čtyřech přípravných a zároveň vítězných utkáních (Olomouc, Technika, Wr. Neustadt a Blansko) v pátek v 19:00 hodin ke svému prvnímu extraligovému utkání v roce 2014. Střetli jsme se s velmi ambiciózním celkem z Ostravy. To, že jsou právem považováni za černého koně letošního ročníku, jsme pocítili v obraně, kdy jsme museli čelit tlaku jedněm z nejlepších pálkařů Extraligy.

To se nám dařilo až do osmé směny, kdy jsme za stavu 2:0 pro náš tým vystřídali skvěle nadhazujícího Vojtu Jelínka (6 směn) a posléze Leoše Kubáta (1 směna) nadhazovacím esem Trevorem Holderem, který nám přijel pomoci konečně vybojovat účast v Play-off. Trevorovi se start bohužel vůbec nepovedl, a tak po řadě odpalů a především ránám reprezentantů České republiky Malíka a Čecha nám ostravští odskočili na konečných 5:2.
Po takovém obratu bylo velmi náročné nastoupit další den v optimistické náladě, avšak tým ukázal svoji vnitřní sílu a i druhé utkání jsme hráli velmi dobře a dokázali se dostat až do tzv. extrainningu, kde jsme udělali jeden bod na rozdíl od dvou bodů soupeře.
Pokud prohrajete dvě utkání takto těsným rozdílem, je velkou otázkou, jak se tým zachová v tom dalším. Je proto až neuvěřitelné s jakou chutí jsme se pustili ze začátku do svého soupeře. Hned v první směně jsme zaznamenali 4 body! Celé utkání jsme měli pod kontrolou, kterou svým výkonem podtrhl i Trevor, který bez jediného obdrženého bodu doházel poslední 3 směny. Od letošního roku jsou některá utkání možná sledovat přímo online na stránkách baseball.cz. Pokud nám chcete fandit i takto na dálku budeme rádi.

Kategorie: A
Tomáš Ovesný