Reprezentační catcher Petr Čech přestupuje do Hrochů

Na příští rok hlásí náš A-tým hned na začátku off-season jednu výraznou posilu. K týmu by se podle domluvy měl připojit Petr Čech, odchovanec Arrows Ostrava, čtyřnásobný mistr EXL a dlouholetá reprezentační opora. Přestup však bude oficiálně možné vykonat až na začátku listopadu, kdy začne přestupové okno české extraligy.

Ostravský catcher a prvometař hraje v české nejvyšší soutěži od roku 2003. Celkově dokázal ligu čtyřikrát vyhrát (2016, 2017, 2020 – Draci Brno, 2021 – Arrows Ostrava). Během své bohaté kariéry si vyzkoušel zámořské angažmá v Minor League programu Cincinatti Reds a také v Německu s týmem Regensburg Legionaere.

"Po odchodu některých veteránů našeho Áčka jsme potřebovali přivézt zkušenost a sílu na pálce. Obě tyto kritéria Petr bezesportu splňuje, jedná o jednoho z nejlepších pálkařů EXL i národního týmu," vysvětluje angažmá nové posily Tomáš Ovesný. Kromě hraní by měl Hrochům podle slov sportovního ředitele Ovesného pomoci také jako asistent trenéra a zkušený hitting coach. "Od Petrova příchodu si slibuje také posílení realizačního týmu. Po komunikačních problémech v loňském roce jsme naznali, že mezi trenéry prostě potřebujeme Čecha," dodává s úsměvem.

"Koblih" přichází do Hrochů po jedné ze svých nejlepších sezón v kariéře. V letošnm ročníku EXL dominoval útočným statistikám s BA .369 a 70 RBI. Úspěšný rok navíc zakončil mistrovským titulem se svým mateřským klubem z Ostravy. Celkem odehrál v naší nejvyšší soutěži 14 sezón, ve kterých drží kariérní pálkařský průměr neuvěřitelných .342, k tomu navíc za svoji kariéru nastřílel  32 HR a stáhl 358 doběhů.

Sám Čech vysvětluje přestup do Hrochů především kvalitní prací s mládeží a úbytkem cestování z Brna do Ostravy. "Hroši jsou mladý klub s mladými hráči, kterým rád budu předávat zkušenosti. Klub se mi líbí, zázemí je výborný, mám rád posilovnu i klece. Cílem je předávat týmu inforamce a pokusit se s Hrochama vyhrát titul," komentuje své rozhodnutí nový hráč a trenér Hrochů.

Někteří o něm říkají, že je to nejlepší baseballista, který se kdy v Česku narodil. My vám můžeme říct jen to, že se jmenuje Petr a baseball mu opravdu jde. Více se o nové tváři Hrochů dozvíte v podcast rozhovoru, který v off-season vydáme.

Foto: Lenka Brožová

Zdroj statistik: Baseball-stat | Baseball Czech

Kategorie: A
Martin Claus