ROOKIE BALL

Kategorie U9 má za sebou základní část nově vzniklé soutěže, která nese název Rookie Ball.

Jedná se o první společnou soutěž baseballových a softballových klubů v ČR.

V základní části se v každé oblasti odehrály 4 turnaje. Naše U9 patřily do oblasti Jih, kde se pravidelně utkávaly s týmy z Třebíče, Jihlavy, Blanska, Havlíčkova Brodu a Brna. 

A jak se našim svěřencům dařilo?

Na první turnaj do Jihlavy se těšíme úplně všichni. Po zimní pauze konečně můžeme vyběhnout ven a zjistit, jak jsme na tom po zimní přípravě. Cílem všech zápasu odehraných v Jihlavě byla především baseballová zábava, radost ze hry a získání nových baseballových zkušeností. Hráči společně během zápasů plnili několik baseballových úkolů. Některé jsme zvládli lépe a některé nám dělali větší či menší problém. Zpět odjíždíme s vědomím, že víme, na čem máme pracovat dále.

Další turnaj na sebe nenechal dlouho čekat. Tentokrát vyrážíme do Třebíče. Během tohoto turnaje opět nepoznáme hořkost porážky. Nadále pracujeme na zlepšení všech baseballových dovednosti a všeho co k tomuto týmově - individuálnímu sportu patří.

Třetího turnaje se účastníme společně s našimi spoluhráči z kategorie U8, kteří mají svůj tým v jiné oblasti. Obě tyto oblasti se setkávají v baseballovém areálu v Blansku a jsou připraveni posunout své dovednosti tím správným směrem. Pro několik hráčů U9 je to zároveň poslední příprava před samotným zlatým Super Cupem v Praze. 

A je polovina června. Před námi je čtvrtý a zároveň poslední turnaj naší oblasti. Během tohoto turnaje neměníme nic na naší přípravě a již před samotným začátkem si dáváme cíle, které chceme dnes splnit. Když se podívám do poznámek o tři strany zpět musím říct, že všichni hráči během pár měsíců udělali velký pokrok. Cíle, které se nám na začátku jara zdály nedosažitelné, dnes plníme bez větších potíží. Je radost dívat se na děti, s jakou chutí a zápalem hrají tento krásný sport a neustále se chtějí dozvědět něco více nejen o baseballu

Kategorie: U9
Martina Hánová