SÉRIE S TEMPEM NÁS VRACÍ ZPĚT DO HORNÍ POLOVINY TABULKY

Po nevydařeném týdnu, kdy jsme si připsali čtyři prohry v řadě a spadli ve vyrovnané tabulce až na sedmé místo, nás čekaly tři klíčové zápasy s Tempem. Tomu se letos nedaří a spolu s nováčky uzavírají tabulku. Cokoli jiného než tři výhry by nám výrazně zkomplikovalo boj o playoff.

Za slunného počasí proti sobě v prvním zápase nastoupili na nadhoz McDowall a za Tempo mladičký Adam Vrubel. Tempo z mety zdarma a singlu těží první bod zápasu hned v první směně. My ale s odpovědí dlouho neotálíme a ještě v dohrávce, i díky nepřesnosti nadhazovače, dvěma body otáčíme skóre. Až do šesté směny je zápas vyrovnaný, bojuje se o každou metu, každý míč. Pak se nám ale daří skórovat po sérii dlouhých odpalů hned pětkrát a rozhodujeme o výsledku. Pohodlné vedení pohlídal na nadhozu dominantním výkonem Bareš a vyhráváme 9:1.

Druhý zápas proti nám stojí soupeřova jednička Rabinowitz. Nemáme však žádný problém ho hitovat a postupně přidáváme bod za bodem. Po páté směně vedeme už 7:0 a sundáváme Rabinowitze z kopce. Naopak Tim Brown Tempu nepovoluje v šesti směnách ani doběh a v podobném duchu pokračoval i dohazující Barto. V klidném zápase vítězíme 8:0.

V neděli se série přesunula do Prahy a po dvou relativně pohodlných výhrách to tentokrát bylo velké drama. Oba týmy se přetahují už od první směny o každý bod a vždy, když Tempu odskočíme, hned v dohrávce náš náskok vyrovnávají nebo aspoň stahují.
Od páté směny držíme těsné vedení 4:3, které Pražané vymazávají až posledním útokem, kdy Rabinowitz zahajuje doublem a dobíhá na divoký nadhoz. Jdeme do prodloužení. V tom se nám daří poskládat několik hitů za sebe a dobíháme pro tři body. Hosté znovu hrozí, stahují jeden bod a mají plné mety. Vyrovnat se jim však nedaří a vyhráváme i potřetí – tentokrát 7:5.

Kategorie: A
Petr Janderka