Sezóna 2020

Vrátím-li se vzpomínkami na začátek zimní přípravy - tak si okamžitě vybavím partu malých  trpaslíků, kteří možná ani nevědí proč zrovna stojí před vchodem do tělocvičny a co vše je čeká. Hned na začátku jim říkám, že se budeme potkávat dvakrát týdně - jednou v hale na hrochovi a pak v tělocvičně nedaleko areálu. A co tam budeme dělat ? To je někdy záhada i pro nás trenéry :) 

V kategorii U7 se nám především jedná o získání pozitivního vztahu ke sportu. Děti v šesti letech získávají své první sportovní momenty do paměti a mnohdy se tím utváří vztah ke sportu do budoucna. Samozřejmě zde hrají velkou roli nejen děti samotné, ale i rodiče, kteří jsou pro děti svým pohybem velkým příkladem. A tak s radostí sleduji, když rodič odvede své dítě na trénink a řekne mu (užij si to, já jdu běhat a po tréninku tě tady vyzvednu). 

V tělocvičně se věnujeme především všeobecné sportovní aktivitě. Hrajeme různé pohybové hry, připravujeme se na základní koordinaci pohybu a samozřejmě nezapomínáme ani na praktickou a teoretickou přípravu v baseballu. Tréninky ve středu vedeme v koncepci všestranného pohybového rozvoje s prvky úpolových sportů a samozřejmě je vždy část tréninku věnována i pálce, která děti baví a chtějí se v ní neustále zlepšovat. Necháváme dětem volnou ruku ve výběru - zda chtějí pálit ze stativu a nebo z nadhozu trenéra - a kolikrát nás děti překvapují jak dobře umí odpálit letící balon. 

Přichází jaro a s ním nedobrovolné uvěznění se zákazem trénovat v početnějších skupinách. Ale nakonec se vše v dobré obrátilo a i my jsme se dočkali a mohli vyběhnout na baseballové hřiště.

Nyní už většina dětí získala chytací reflex, který se vyvíjí kolem sedmého roku. Už je tedy načase začít i více trénovat samotné chytání. Vždy když jdu na hřiště a vidím jak už před tréninkem většina z dětí buď běhá, hází a nebo chytá mám radost, že na světě běhají další lidé, kteří již teď mají kladný vztah ke sportu a který jim doufám vydrží po celý jejich život. 

Tato kategorie má své baseballové zážitky, výhry, prohry a vše co ke sportu patří teprve před sebou a já jsem ráda, že můžu být u toho jak se Vaše-Naše děti posouvají směrem dopředu - směrem, který je samotný bude naplňovat a především je bude bavit. 

za celý trenérský tým 

Marťa

Kategorie: U7
Martina Hánová