Sezóna HIPPOS U18: Mladší hráči na cestě ke zkušenostem

V článku se dozvíte o sezóně "B" týmu kategorie U18, který se rozhodl pro mladší hráče ročníků 2007 a 2008. Sezóna byla náročná a plná výzev, ačkoli tým neprosperoval výsledkově. Mladí hráči získali cenné zkušenosti a prokázali odhodlání a potenciál pro budoucnost své baseballové kariéry.

Před začátkem sezóny jsme museli udělat rozhodnutí v rozdělení hráčů. Pro „B“ tým kategorie U18 jsme se rozhodli pro hráče ročníku 2007 a 2008. Což jsou v podstatě loňské patnáctky.

Hned v prvním utkání jsme nastoupili proti našemu „áčku“, kde jsme obdrželi vysokou porážku.

Tento zápas nám ukázal, na čem je třeba zapracovat. Nutno podotknout, že pro mnohé hráče to byla první zkušenost se dřevěnou pálkou a na četnosti dalekých odpalů to šlo poznat.

Zbylé zápasy základní části byly jako na houpačce. Někdy vysoká prohra, někdy boje až do posledního outu. Zlepšený přístup všech hráčů však nestačil a se dvěma výhrami jsme byli na předposledním místě.

V průběhu sezóny byl trošku obměněn tým, kdy starší a zkušenější kluci museli pomoct v „áčku“, které se potýkalo se zraněními.

Následovala část sezóny o udržení, respektive pro určení konečného pořadí. Nám se podařilo jedno utkání vyhrát. Ve zbylých, i přes veškerou snahu mladších „patnáctek“, jsme na týmy nestačily.

I přes negativní bilanci výher byla celá sezóna velice hodnotná pro všechny mladší hráče, kteří to také ukázali na MČR U15, kde táhli tým za vítězstvím.

Pro představu jsme byli nuceni povolat kluky, kteří teprve letos hrají na velkém hřišti. A že se příležitosti zhostili, jak nejlépe mohli! Za to jim patří velký dík, protože bez nich by nebylo možné dohrát zbytek sezóny.

Výsledkově to tedy sezóna moc úspěšná nebyla. Kluci však měli šanci hrát zápasy proti U18 reprezentantům a v mnohých případech příjemně překvapili a nebyli daleko od výhry. Věřím tak, že nasbírali cenné zkušenosti na další roky své baseballové kariéry!

Kategorie: U18
Tomáš Ondra