SHRNUTÍ 1. KVĚTNOVÉHO VÍKENDU

Starší kadeti: Hroši Brno – Třebíč Nuclears (8:3,12:15)

Hroši Brno – Třebíč Nuclears (8:3)

Na kopci za nás startuje zahraniční posila Martin Schottleitner, který nakonec odházel kromě poslední směny celý zápas. Hází striky a třebíčští pálkaři mají problémy se na něj prosadit. Až ve čtvrté směně dobíhají třikrát. Nicméně naše ofenzíva je podstatně silnější. Ve druhé a čtvrté směně dobíháme čtyřikrát, zejména díky slušné pálce. Zápas za nás zavírá Dan Zralý a vítězíme 8:3.

Hroši Brno – Třebíč Nuclears (12:15)

Na druhé utkání máme v plánu vystřídat postupně véce nadhazovačů, postupně se tady představuje Adam Jacques (1 IP), Lukáš Řehůřek (1 IP), Jakub Mánek (1 IP) a Moritz Scheicher (3 IP). Ani jeden z nich nehází špatně, ale naše obrana má tragický vstup do zápasu. Zejména infield má problém zahrát základní outy, což nás v prvních dvou směnách stojí sedm doběhů. Na pálce jsme první dvě směny zcela bezzubí, a tak před dohrávkou třetí směny prohráváme 0:8. V tu dobu se celý tým konečně probírá a po konci čtvrté směny je skóre 10:10, čímž si vynucujeme tiebreak. Třebíč v jeho prvním dějství skóruje dvakrát. I naši pálkaři ale ukazují silné nervy a dokážeme domů dostat dva body. V druhém tiebreaku naplňuje soupeř na dva outy všechny mety a po šťastném odpalu za vnitřní pole třikrát dobíhá. Na to již bohužel nenalézáme odpověď a zápas končí výsledkem 12:15 v náš neprospěch.

První zápas probíhal zcela v naší režii. Nadhazovač házel striky, obrana hrála základní hry a na pálce jsme byly schopní zatlačit. Výpadek v prvních dvou směnách druhého zápasu nás stál vítězství. Pozitivní ale je, že nadhazovači házeli striky a celý tým se dokázal i přes velmi nepříznivý vývoj vrátit do zápasu a vynutit si tiebreak. Přesně takovýto týmový přístup budeme potřebovat během klíčových zápasů sezóny, které nás ještě čekají. Na závěr chceme hráče pochválit, protože baserunning, který nás tak trápil v minulých zápasech, se výrazně zlepšil. Neměli jsme hloupé outy na metách, ale naopak jsme byli schopni zatlačit na soupeře.

Kategorie: U15
Petr Novotný