SHRNUTÍ 1. KVĚTNOVÉHO VÍKENDU

Mladší kadeti: Draci Brno – Hroši Brno (8:7, 6:3)

V prvním zápase jsme na pálce začali pěkným tlakem, kdy první tři pálkaři začínají hitem a jednou dobíháme. Pak soupeř obhází Clause a hraje proti bodu. Díky dvěma outům na domácí metě se Drakům daří vyváznout ze směny bez větších škod. Za nás startuje Tom Oppelt, který háže striky a předkládá poli vcelku jednoduché outy, které se nám ale bohužel nedaří vždy zahrát a tak Draci otáčejí. Na střídajícího nadhazovače Hofíka ještě zvyšují náskok tříbodovým HR Večerky. V páté směně dorovnáváme na 7:7 díky dvoubodovému doublu Dana Štoudka a hned poté dvoubodovému homerunu Martina Clause. Vyrovnaný stav zůstává až do dohrávky 6. směny, kdy se soupeři daří dva tvrdé kontakty do zadního pole a dobíhá pro vítězný bod.

Druhý zápas se proti sobě staví jedničky obou týmu. Za nás Martin Claus a za soupeře úřaduje na kopci Kotačka. Zpočátku se neprosazujeme lehce a když se na metu dostaneme, tak se brzdíme špatným baserunningem. V poli si občas také vybereme slabší chvilku a tak Draci drží těsné vedení. Střídající nadhazovači Zachy a Ondra Suchomel drží Draky v hratelném odstupu a tak je zápas stále napínavý. V posledních dvou směnách na Kotačku tlačíme, ale hity neměníme v dostatečný počet bodů kvůli kombinaci několika kvalitních obranných her soupeře a našeho ne zcela dobrého běhu po metách.

Zápasy jsme sice prohráli, ale byly to prohry po boji a v pěkných zápasech, kde oba týmy hráli dobrý baseball. Potěšující je, že jsme na kvalitního Kotačku tvrdě kontaktovali balón, měli dobré odpaly a slušný počet hitů. V obraně se oba týmy střídaly ve skvělých hrách (3x double play) nebo Hofíkův zákrok v RF ve skoku, ale zároveň se občas objevily chyby, které se netolerují ani v "desítkách". Nadhazovači odvedli dobrý až nadstandartní výkon, na pálce jsme byli agresivní. V čem jsme za Draky zaostávali byl běh po metách. Neplnili jsme signály a opět vběhli do několika laciných outů, což si proti dobrému týmu a dobrému nadhazovači nemůžeme dovolit, protože běžců na metě v takových zápasech nebudeme mít mnoho. V příštích týdnech nás čekají nadstavbové zápasy s Draky a Třebíčí, takže už půjde do tuhého.

Kategorie: U13
Petr Janderka