Šimon Hanzal o studiu v USA

Šimon Hanzal před začátkem školního roku odletěl do Ameriky na střední školu Combine Academy. Zeptali jsme se ho, co ho vedlo k tomuto rozhodnutí a jaký je rozdíl mezi baseballem v USA a Česku.

"Právě se nacházím ve spojených státech v Severní Karolíně, kde studuji střední školu a hraji za tým Combine Academy.

Studovat a hrát baseball v Americe je můj sen v podstatě od mých baseballových začátků. Dostal jsem se sem díky všem mým trenérům pod kterými jsem trénoval, ale rád bych zmínil Johna Husseyho, na kterého jsem se obrátil zhruba pred rokem a půl a John mi se vším pomohl. Myslím si ale, že hlavni důvod, proč jsem tady, bude ten čas, který jsem věnoval do tréninků a do seberozvoje. Také bych rád zmínil moje rodiče, kteří mě v mém rozhodnutí naplno podpořili a pomohli mi všechno zařídit a vyřešit, děkuji.

Hlavní rozdíl mezi USA a Českem, který vnímám bude asi soutěživost a průběh tréninků. Je tady velká konkurence, každý bojuje o svoji pozici v týmu, což nás nutí pořád trénovat, protože každý chce být ten, co bude v základní devítce. Největší výhoda toho je, že vždy máte s kým si jít zatrénovat a máte tu možnost se učit od starších a zkušenějších kluků.

Máme 2 typy tréninků. Prvním je „individual work”, kde jsme rozdělení na skupiny podle pozic na kterých hrajeme, každá skupina se postupně střídá na třech blocích (pálka, infield/outfield, gym). Druhým typem tréninku je „team practice”, kde jsme všichni společně na hřišti a trénujeme herní situace. Potom hrajeme scrimmage a tým který prohraje, jde běhat.

Mým hlavním cílem je dostat se na universitu, a pak jít hrát profesionálni baseball, kde bych se chtěl propracovat až do MLB.

Z Hrochů mi nejvíc chybí moji trenéři a hlavně všichni mí spoluhráči. Těším se, až budu mít možnost se s nimi zase vidět a zatrénovat si."

Kategorie: A
Anna Rotreklová