SKVĚLÁ SEZÓNA DESÍTEK KONČÍ ZLATEM

Naše desetileté naděje už letos svůj vrchol sezóny zažily. Z mezinárodního SuperCup 2017 si přivezly zlaté medaile. Český baseballový pohár, který se v této kategorii koná tradičně na Hluboké, měl náš úspěch potvrdit. 

Vše šlo podle plánu a po prvním hracím dni jsme měli na kontě tři výhry a žádnou porážku.

Jako první jsme narazili na velmi kvalitní tým Eagles Praha, kteří si však nevybrali ty nejlepší chvilky, dělali spoustu chyb a nechali nás dojít k pohodlné výhře 11:1. 
Následovaly zápasy proti Skokanům Olomouc (16:1) a Tempu Praha (14:3). 

Sobotní den byl ve znamení vyřazovacích bojů. Jako první jsme nastoupili opět proti Eagles Praha, se kterými jsme se prali o první místo ve skupině. Eagles byli lépe připravení, dokonce hned po úvodu zápasu vedli 3:0. My jsme je ale poměrně přesvědčivým výkonem nakonec přehráli 9:4.
Ve čtvrtfinále jsme nastoupili proti Oilers Hodonín. Rostoucí klub na naše skvělé pálkařské představení neměl velkou šanci zareagovat. Vítězíme 21:2 a jsme mezi nejlepšími čtyřmi. Cíl splněn. 
Ještě v sobotu v podvečer jsme sehráli boj o finále turnaje s Olympií Blansko. Byl to asi nejbláznivější zápas, kterého jsem se v této kategorii účastnil. Hned v první směně jsme se ujali dvoubodového vedení, nicméně celý zbytek zápasu utíkal neuvěřitelnou rychlostí. Nám se zřídka dařilo dostávat na mety, za to z Blanenských se tam za celý zápas nedostal vůbec nikdo. Dalo by se říct, že jejich trenér odházel tzv. Perfect game, bohužel pro něj však házel proti vlastním hráčům. Samozřejmě velká shoda náhod, Olympia i tak pálila velmi tvrdě a strikeout jsme snad neviděli. Naše obrana měla prostě jiný názor a tak jsme kromě rutiiních autů byli svědky i parádních zákroků. Zápas skončil po neuvěřitelné půlhodině 2:0 pro Hrochy.

Historie se opakuje a tak ve finále potkáváme úřadující mistry Draky Brno. Zápas obsahoval vše, co si správný fanda může přát. Daleké odpaly, neuvěřitelné zákroky v poli, rychlé běžce a drobné chyby. Nám se v zápase podařilo skórovat třikrát, na což Draci dokázali odpovědět v závěru zápasu, když doběhli se dvěma body. Jsme zlatí, určitě po zásluze. 

Hráli jsme s nejlepšími z turnaje vyrovnané zápasy a jako bonbónek k tomu jsme se pokaždé radovali z výhry. Nutno podotknout, že náš tým čítal 14 hráčů. Byl však velmi vyrovnaný a mohli jsme se spolehnout prakticky na všechny stejně.  

Jsem nesmírně rád, za to jaký program mohly naše desítky celý rok absolvovat. A kam je to posunulo. Už v zimě se děti zocelovaly atletickými tréninky, posilovaly střed těla a celkovou koordinaci pohybu. Obrovské díky za plán na míru a desítky naběhaných kilometrů i s ostatními kategoriemi patří Báře Ghannamové!
Na jaře se hráči zapojovali do soutěže U11, sehrávali přátelská utkání s Pipasem Brno. To vše pod vedením reprezentačního trenéra Čoča, který si za úkol stanovil dostat z nich to nejlepší. Dostal. Ďakujem velmi pekně.

Na závěr bych chtěl ještě poděkovat Zachymu, jakožto dvornímu asistentovi, krerému zároveň gratuluji ke zvolení do reprezentačního realizačního týmu U12 pro příští sezónu. Hodně štěstí.

To největší díky však patří všem rodičům, kteří se o nás všechny po celý rok perfektně starali, vozili nás na tréninky, zápasy, turnaje. Vytvořili jste parádní atmosféru kolem celého týmu, máte můj obdiv. Těším se na další roky s Vámi.

Kategorie: U10
Martin Dvořák