SOUSTŘEDĚNÍ ZAKONČILO ZIMNÍ PŘÍPRAVU U15

Počasí už láká k venkovním tréninkům a čeká nás poslední týden v tělocvičnách. V nové kategorii U15 pětiměsíční snažení vyvrcholilo třídenním soustředěním na Vysočině.

U starších hráčů je zimní příprava docela nuda, protože už nejsou žádné halové turnaje. Zima je dlouhá a tréninky pořád stejné, co taky v tělocvičně pořád vymýšlet. Letos jsme využili zázemí brněnské baseballové akademie, takže kromě spousty pálení a házení hráči dostali i více do těla než minulé roky.
Intenzivněji jsme se zaměřili na fyzickou přípravu a opravdu hodně toho naskákali na žebřících, naházeli medicinbaly a nabalancovali na bosu, tak snad to bude mít výsledky nejen před holkama na koupališti, ale i před soupeři na hřišti. Pro zpestření programu jsme dvakrát vyrazili ven. V lednu tradičně i s rodiči na sjezdovky a tento víkend jen s hráči na vysočinu dát si trochu více do těla a utužit kolektiv.
Plán byl jednoduchý. Ráno před snídaní ještě na jinovatce několik kilometrů běhání. V pátek celý den výlet, v sobotu sporty. Počasí nám přálo, takže jsme mohli podniknout vše, co jsme si naplánovali. Máme tak v nohách spoustu kilometrů nachozených i naběhaných, spoustu fotbalu, jak českého tak amerického zkříženého s rugby a řeckořímským zápasem.  Samozřejmě házení, chytání míčů po zemi i ze vzduchu, bullpen, abychom nezapomněli, co za sport to hrajeme.
V sobotu jsme připravili Spartan Race - běh po poli s přelézáním a přeskakováním velkých balíků slámy. Někteří měli co dělat, aby vůbec dokončili, ale to je dobře, jinak by to nebyl žádnej Spartan. Nejlepší čas měl nakonec nejmladší účastník Ray Whitehead z U13, buď je tak hrozně dobrej, nebo jsou patnáctky tak hrozně shnilý. Ale spíš to první.
Večer jsme se vždy sešli ve společenské místnosti na přednášku a film. První večer si vzal slovo Ondrc a řekl pár svých tipů a rad k pálce. Druhý večer mluvil Mates a tématem byla správná výživa sportovce, co vlastně tělo dělá, když podává sportovní výkon a jak mu v lepším výkonu pomáhat. 
Víkend proběhl úspěšně, nikdo neumřel, jen dva trenéři kulhají, chata nelehla popelem. Jsme připravení na sezónu.

Kategorie: U15
Petr Janderka