Staronová posila A-týmu. Na letošní sezonu se vrací Tyler Smith

Na třetí sezonu v řadě v české nejvyšší soutěži se vrací rodák z Jihoafrické republiky Tyler Smith. Pětadvacetiletá spojka naváže na veleúspěšný loňský rok a pomůže svěřencům trenéra Derhaka v ambicích za další finálovou jízdou. Za svoji dvouletou kariéru stihl Smith v Extralize odpálit už 106 hitů a 12 homerunů. Drží pálkařský průměr .359 a je obrovskou jistotou v obraně.

„Už se nemůžu dočkat až budu zase s celým týmem na tréninku. Loňský rok si extrémně užili a nadcházející sezonu se už nemůžu dočkat. Loni jsme hráli skvěle a letos chceme titul!“ hecuje před startem ligy Smith, který svoji extraligovou kariéru začal předloňským vítězstvím ligy v dresu Arrows Ostrava. Podobně jako catcher Petr Čech, který má v posledních třech letech na kontě dva tituly a loňské stříbro.

„Tyler je reprezentant JAR, hrával na škole v USA a už i tady má zkušenosti. Skvělý pálkař, výborný v poli a obecně jedna z nejlepších spojek, která tu za poslední roky hrála,“ nešetří Petr Čech slova chvály na svého spoluhráče. „Kontaktní pálkař, který má zároveň i dost síly. Dostává se na mety a rychle běhá, takže je ideální do úvodu lineupu. Výborný a soutěživý kluk, který udělá vše pro vítězství,“ pokračuje hroší catcher.

Do sezony vstupuje téměř neobměněný tým Hrochů v dobrém rozpoložení a stejně jako loni si pod vedením trenéra Derhaka bude stavět ty nejvyšší cíle. To stejné platí i pro mladého Smitha, který ve třetí sezoně bude útočit na třetí finále v řadě. „Hodně se na sezonu těším, protože nám loňské play-off dalo řadu zkušeností. Potřebovali jsme se trochu otrkat a letos se do finále rozhodně plánujeme vrátit,“ dodává infielder.

Foto: Lenka Brožová

Kategorie: A
Martin Claus