TAKÉ KADETI SI Z BACK-2-SCHOOL PŘIVÁŽÍ ZLATO

Měsíc před mistrovstvím republiky byl pro nás turnaj cenným prověřením našich sil i kvality soupeřů, protože kromě Třebíče se v Praze představila celá česká špička. Ve skupině nás čekaly zápasy s Technikou, Kotlářkou a neznámým týmem z Hamburku.

Proti němcům i Technice dostává šanci širší sestava a na kopci dáváme před republikou možnost se ukázat hráčům, kteří nejsou standartními členy rotace. Ondra Kalandra i Dan Štoudek důvěru oplácejí velmi dobrými výkony a nedávají soupeřům v útoku žádnou šanci. Techniku porážíme 10:0 a Hamburk 9:2.

O první místo ve skupině hrajeme s Kotlářkou. Zápas přichází již v pátek hned po zápase s Technikou, což nám možná trochu uškodilo, protože brněnské rivaly jasně porážíme i ve velmi klidném tempu a nedokážeme se proti silné Kotlářce nabudit na agresivnější výkon. Pražský tým našeho rozpoložení využívá a vcelku jednoduše vyhrává 5:1.

Vývoj ve druhé skupině nám nakonec do semifinále přisoudil Draky. Ti na nás nasazují Jurčíka, který nám většinou příliš nesedí, ale dnes nemá očividně svůj den a bojuje se strikezónou. O osudu zápasu už v první směně rozhoduje 3RBI triple Kuby Bílka, kterým zvyšujeme na 6:0. Draci nám ani po vystřídání nadhazovače nekladou výraznější odpor a skóre narůstá až do stavu 16:0. Za nás háže celý zápas Martin Claus, který o nulu přichází až v dohrávce zápasu na dvě chyby v naší obraně.

Ve finále jsou našimi soupeři domácí Eagles, kteří v napínavém souboji porazili Kotlářku. Orli začínají na kopci s Petrovem, my s Hofbauerem. Oba nadhazovači střídají dobré a špatné chvilky a ani jeden tým výrazněji neodskakuje. Zpočátku se dostáváme do vedení, které však pražský tým ve třetí směně otáčí ve svůj prospěch. My však konečně ukazujeme svou sílu na pálce a odpovídáme osmi body, na které už soupeř nedokázal reagovat. Zápas jde zavřít Tom Zachoval, kterému ještě v poslední směně dodáváme klid dalšími čtyřmi body a vítězíme v divoké přestřelce 17:10.

Vítězství v turnaji bylo zasloužené a rozhodli jsme o něm především kvalitní pálkou a obranou. Teď bude naším úkolem udržet si formu i na MČR, které nás čeká na konci září opět v Praze na Krči. Naopak více zapracovat musíme ještě na nadhozu, kde jsme na každou směnu potřebovali o dost víc nadhozů než si můžeme na MČR dovolit.

Kategorie: U15
Petr Janderka