TENTOKRÁT ŽÁDNÉ VELKÉ DRAMA. PROTI TŘEBÍČI JSME STOPROCENTNÍ

Poslední dubnový víkend nás čekal první víkendový triple, ve kterém jsme se utkali s nováčkem soutěže z Třebíče. Tři zápasy za víkend vždy prověří kvalitu a šířku nadhazovačské rotace. Naše obstála na výbornou, soupeře ani v jednom zápase k ničemu nepustila a tak si odnášíme tři výhry.

První zápas za nás startuje Kenny McDowall, Nuclears na kopec posílají svou jedničku Devona Barkera. Papírově se dal očekávat souboj dvou kvalitních nadhazovačů a boj o každý doběh, ale hned v úvodní směně je vidět, že Barker nemá svůj nejlepší den a po sérii hitů a met zdarma se ujímáme pohodlného čtyřbodového vedení.
Třebíčtí jsou v útoku bezradní a pro první bod dobíhají až ve druhé polovině zápasu, více jim skvělý McDowall nedovoluje a za 6 směn si připisuje 14 strikeoutů. My naopak postupně přidáváme bod za bodem a v sedmé směně svítí na tabuli stav 8:2 pro domácí. Stejným výsledkem utkání i končí.

Druhý zápas byl na body o poznání chudší. V hroším dresu na kopci úřadoval Tim Brown, za hosty se velmi dobře předvedl Michal Pruša. Diváci tentokrát na první body čekali až do čtvrté směny, ve které dobíhají Claus s Kremláčkem. Ani poté se nám však nedaří zlomit odpor Třebíče a uklidnit se dalšími body.
Hubený náskok si držíme až do osmé směny, kdy konečně po vystřídání dobře házejícího Pruši přidáváme po singlu Clause, groundoutu Kremláčka a triplu Krauta pojistku ve formě čtyř doběhů. V poslední směně hosté dobíhají pro čestný bod a vyhráváme 6:1.

Po dvou sobotních zápasech v Brně se oba týmy utkali v neděli v Třebíči a vývoj byl i potřetí podobný. Nuclears se v útoku trápí proti skvělému Krautovi, který háže complete game bez jediného bodu, zatímco Hroši trpělivě budují náskok.
Zpočátku to však vypadalo na velké představení Judishe, který prvním šesti našim pálkařům rozdal pět strikeoutů. Pak ho ale opouští kontrola, rozdává měty zdarma, které prokládáme hity a v polovině zápasu vedeme 6:0. V osmé směně ještě zvyšujeme náskok na solo homerun Matěje Menšíka a z Třebíče si odvážíme třetí výhru – tentokrát 7:0.

Kategorie: A
Petr Janderka